چمن مصنوعی در کجا استفاده می شود؟

چمن مصنوعی در کجا استفاده می شود؟

این روزها استفاده از چمن مصنوعی در حال افزایش است. از طرفی، برخلاف چمن طبیعی دوستدار محیط زیست است و برای زیبا به نظر رسیدن نیاز به آب، کود یا چمن زنی ندارد. چمن مصنوعی در انواع طول، بافت و رنگ ها  تولید می شود که بهترین و مناسب ترین محصولات از نظر ظاهر و احساس، به چمن واقعی بسیار نزدیک اند. البته برخی چمن ها بدون معایب زیست محیطی نیستند، در حالی که آبیاری را کاهش می دهد و به راحتی کل باغ شما را می پوشانند.

یکی دیگر از جذابیت های چمن مصنوعی، نگهداری راحت و بدون دردسر آن است وتنها به نگهداری گاه به گاه نیاز دارد. بنابراین با این همه مزایا تعجبی ندارد که صاحبان خانه از این گزینه استفاده کنند و بسیاری از اهدافشان با کمک آن به واقعیت تبدیل کنند.

۸ مکان رایج قابل استفاده از چمن مصنوعی

در این قسمت به۸ تا از مکان هایی که صاحبان خانه و دیگر مکان های تفریحی، ورزشی و عمومی می توانند از چمن مصنوعی استفاده کنند، می پردازیم:

۱٫مورد علاقه حیوانات خانگی به خصوص در سگ ها

چمن مصنوعی مورد علاقه حیوانات خانگی به خصوص در سگ ها

چمن مصنوعی به عنوان یک انتخاب ایده آل برای بازی حیوانات خانگی مانند سگ ها شناخته می شود. چرا که بعد از بارش باران هیچ گل و آلودگی در آن وجود ندارد و جای مناسبی برای رشد حشره های حیوانات خانگی نخواهد بود. علاوه بر این از چمن مصنوعی می توان به عنوان یک فضای مناسب برای سرویس بهداشتی حیوانات استفاده نمود. چرا که تمیز کردن چمن مصنوعی بسیار راحت است و شما مجبور نیستید به صورت هفتگی از ماشین چمن زنی استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایل مهم انتخاب چمن مصنوعی وجود یک سطح مناسب و چمن مانند بازی کردن حیوانات است. حیوانات خانگی شما به خصوص سگ می تواند به راحتی روی چمن استراحت کنند، بازی کنند و … .

چمن مصنوعی حیوانات خانگی

۲٫ یک انتخاب عالی برای بازی

چمن مصنوعی یک انتخاب عالی برای بازی

چمن مصنوعی یک انتخاب عالی برای خلق محیط بازی است. چرا که وجود یک سطح صاف و یکدست احتمال زمین خوردن را کاهش می دهد و بعد از بارش باران هیچ گل و لای روی آن وجود ندارد. اگر حیوانات خانگی شما فضای مشترک با فرزندانتان دارد می توانید از این ایده استفاده کنید و بابت رشد باکتری در میان چمن مصنوعی خیالتان آسوده باشد.

اگر هم نسبت به داغ شدن چمن مصنوعی زیر تابش نور خورشید نگران هستید، می توانید با نصب سایبان و کاشت درخت در محوطه این مشکل را به راحتی رفع کنید.

۳٫بهترین شرایط برای زمین های ورزشی

اکثر صاحبخانه ها از چمن مصنوعی برای زمین‌های ورزشی و حیاط استفاده می‌کنند. چمن مصنوعی ورزشی نسبت به چمن طبیعی زمین بازی یکنواخت با خطر کمتر زمین خوردن را فراهم می کند و نکات مراقبتی در زمین های ورزشی دارای چمن مصنوعی، راحت تر قابل اجراست.

به عنوان مثال، چمن مصنوعی فوتبال امکان اجرای مسیرهای واقعی‌تر با توپ را بهتر فراهم می کند و یک شرایط ایده آل برای تمرین مهارت ها شناخته می شود.

۳٫ چمن مصنوعی مناسب حیاط

چمن مصنوعی مناسب حیاط

یکی از پرکاربردترین مکان ها برای اجرای چمن مصنوعی، محیط‌های مسکونی است؛ به خصوص این روزها که با شرایط خشکسالی روبرو هستیم و بسیاری از صاحبخانه ها ترجیح می دهند از چمن مصنوعی برای حیاط خانه بجای چمن طبیعی استفاده کنند. اجرای . نصب یک چمن مصنوعی زیبا نمای خانه را بسیار خاص و متفاوت تر جلوه می دهد و در افزایش محبوبیت و زیباسازی ظاهر شهر بسیار تاثیرگذار است.

۴٫ پیاده روها و ترکیب با سنگ فرش

یکی دیگر از مکان هایی که می تواند در پاسخ به سوال چمن مصنوعی در کجا استفاده می شود بیان کرد، استفاده از آن در پیاده روهاست. ترکیب چمن مصنوعی با سنگ و موزاییک بهترین ایده برای خلق یک پیاده رو زیباست. بر ای مسیر هایی که به یک فضای بازی منتهی می‌شود یا شما را به استخر شنا یا باغ راهنمایی می کند، اجرای چمن مصنوعی به زیباسازی محیط باغ یا خانه بسیار تاثیرگذار است. همچنین می‌توان از این ایده برای مسیر های منتهی به رستوران و کافه ها استفاده کرد. چراکه افزایش و جذب مشتری عملکرد بسیار خوبی دارد.

۵٫ مناطق تفریحی در فضای باز

امروزه برای کاهش مصرف آب، برای خلق مناطق تفریحی در فضای باز از چمن مصنوعی استفاده می‌کنند. بدون این که نیاز به ماشین چمن زنی یا سیستم آبیاری داشته باشد و همیشه و در تمام فصول سال، سرسبز است و به عنوان یک نقطه کانونی برای سرگرمی در فضای باز شناخته می شود. همچنین یکی از مزایای چمن مصنوعی تحمل بسیار خوب ترافیک بالا است. از مکانی که همیشه برای گذراندن اوقات فراغت و مهمانی ها استفاده می کنید به راحتی می توانید از این محصول بهره مند شوید و فضای جذاب و روحیه بخش خلق کنید.

۶٫ محوطه سازی اطراف استخر

چمن مصنوعی محوطه سازی اطراف استخر

با کمک چمن مصنوعی دیگر هیچ نگرانی نسبت به ورود خاک به آب استخر ندارید و احتمال سر خوردن در کنار استخر به شدت کاهش می‌یابد. تنها این دو دلیل برای اجرای چمن مصنوعی در اطراف استخر کافی است. اما موارد دیگر مانند نگهداری کم و جذابیت بالا و همچنین سازگاری بسیار ایده‌آل هم در انتخاب چمن مصنوعی کنار استخر تاثیرگذار بوده اند.

۷٫ اتاق بازی کودکان

چمن مصنوعی اتاق کودک ایده منحصر به فرد برای طراحی دکوراسیون اتاق می باشد که می توان از چمن مصنوعی به عنوان کفپوش اتاق استفاده کرد. معمولا کودکانی که علاقه مند به بازی فوتبال هستند، از این ایده استقبال بسیاری می کنند. علاوه بر این اجرای چمن مصنوعی در اتاق های بازی کودکان فضای مناسبی برای بازی و سرگرمی آنها ایجاد می کند و اجازه می‌دهد ورزش را در داخل خانه بدون هیچ مشکلی انجام دهند.

چمن مصنوعی برای اتاق کودک – تزیین اتاق خواب با چمن مصنوعی

۸٫ سالن بدنسازی سرپوشیده

یکی از کاربردها و موارد استفاده از چمن مصنوعی سالن های سرپوشیده ورزشی است که احتمال آسیب دیدگی کف پوش توسط وزنه ها و دیگر تجهیزات بدنسازی به حداقل می رساند. همچنین احساس حضور در یک فضای باز را برای ورزشکاران ایجاد می کند.

چمن مصنوعی خوبه؟

همانطور که متوجه شدید، کاربرد چمن مصنوعی بسیار گسترده است و از آن برای زمینه های متفاوت، از زمین بازی کودکان تا زمین های ورزشی و کفپوش های مختلف استفاده می شود. این محصول موجب می شود در تمام طول سال از چمنزار سرسبز لذت ببرید و در عین حال مراقبت کمی لازم داشته باشد. همچنین امکان اجرای آن در مکان های سرپوشیده و بدون نور وجود دارد که با پاشیدن رنگ سبز مصنوعی، همه چیز را تازه می کند و فضا را بسیار هیجان انگیز و انرژی بخش جلوه می دهد. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که خلاق باشید و در کنار آن از دیگر عوامل خاص و متفاوت استفاده کنید.

خرید اسان از کارشناسان فروش ترمه چمن

اگر هم ایده ای دارید که ما در این مطلب آن را بیان نکردیم می توانید در قسمت پیشنهادات با ما به اشتراک بگذارید تا دیگران هم از ایده شما استفاده کنند!

همین امروز چمن مصنوعی بخرید و خلاقیت به خرج دهید!

خرید چمن مصنوعی برای مکان های مختلف

مطمئنا با خواندن این مطلب علاقه مندید برای خرید چمن مصنوعی اقدام کنید. با کمک این محصول ایده های مختلفی می توانید اجرا کنید و از آن در زمینه های مختلف و پوشش کفپوش مکان های متفاوت استفاده نمایید. اما مسئله مهم تر این است که چمن مصنوعی مورد علاقه خود را از کدام فروشگاه بخرید. برای خرید چمن مصنوعی فروشگاه های مختلفی وجود دارد. اما فروشگاهی که بتواند محصول با کیفیت را همراه با ضمانت ارائه دهد بهترین انتخاب است.

گروه تولیدی یارا پویش (ترمه چمن) محصولات متنوعی در این زمینه با بالاترین کیفیت و در نظر گرفتن استانداردهای روز دنیا ارائه می دهد. مطمئنا با اطلاع از قیمت چمن مصنوعی ترمه چمن به راحتی، مناسب ترین و بهترین انتخاب را خواهید داشت و بعد از نصب بهترین روزها را در کنار چمن مصنوعی تجربه می کنید.

سوالات رایج 
زیر چمن مصنوعی چه چیزی نصب می شود؟در برخی مواقع برای نصب چمن مصنوعی لازم است زیر سازی انجام شود. اما برای مکان های سر پوشیده اقدام به این کار نیست.
آیا می توان چمن مصنوعی را مستقیم روی خاک گذاشت؟چمن مصنوعی برای اجرای روی خاک نیاز به زیرسازی دارد که در صورت عدم رعایت این نکته مشکلاتی مانند زهکشی، رشد علف های هرز و سطح ناهموار پیش می آید. همچنین روی طول عمر چمن مصنوعی تاثیر گذار است.
چمن مصنوعی برای چه استفاده می شود؟ابتدا کاربرد چمن مصنوعی بیشتر در زمینه ورزشی مشاهده می شد. اما امروزه از چمن های مسکونی و تجاری هم استفاده می شود که دلیل اصلی آن تعمیر و نگهداری راحت این ایده است.
چمن مصنوعی چقدر دوام می آورد؟طول عمر چمن مصنوعی به مراقبت و نگهداری بستگی دارد. اما به طور کلی حدود بیست سال قابل استفاده است که این عدد با توجه به ماندگاری و کیفیت ساخت آن می تواند متغیر باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید