شما در حال مشاهده هستید نخ چمن مصنوعی چیست؟انواع نخ چمن مصنوعی

نخ چمن مصنوعی چیست؟انواع نخ چمن مصنوعی

نخ چمن مصنوعی ساخته شده از الیاف مصنوعی به شکل منفرد است که چمن مصنوعی را تشکیل می دهد. در اصل نخ چمن مصنوعی همان رشته های چمن واقعی اند که با متر مربع اندازه گیری می شوند و در مشخصات چمن مصنوعی این مقدار قرار گرفته است. هر چقدر اندازه نخ بیشتر باشد، چمن مصنوعی سنگین تر و باکیفیت تر است. البته این موضوع همیشه صدق نمی کند. ممکن است چمن مصنوعی های سبک اما با کیفیت ایده آل هم ساخته شده باشد.

انواع نخ چمن مصنوعی

امروزه برای ساخت چمن مصنوعی از انواع نخ استفاده می کنند. نخ چمن مصنوعی در شکل و طرح های مختلف طراحی می شود که هر طرح دارای هدف خاصی برای تولید است. در ادامه با ۳ مدل از رایج ترین نخ چمن مصنوعی آشنا می شوید که هر کدام شکل و ویژگی های منحصر به فرد خود را ارائه می دهد.

استعلام قیمت چمن مصنوعی از تولید کننده

۱٫ نخ C شکل ۲٫۰ ، خنک و انعطاف پذیر

نخ C شکل ۲٫۰ در سال ۲۰۱۵ طراحی و ساخته شد و از زمان بدو ورودش مورد استقبال خیلی ها قرار گرفت.

مشخصات

 

الیاف

پلی اتیلن

نوع تیغه

مونوفیلامنت

ضخامت

۲۷۵ میکرون

عرض

۰٫۷میلیمتر

تغییر رنگ

پس از ۳۰۰۰ ساعت قرار گرفتن در معرض نور خورشید

تغییر مقاومت کششی

پس از ۳۰۰۰ قرار گرفتن در معرض نور خورشید

سازگاری با محیط زیست

بدون سرب و کادمیوم

 

این مدل نخ دارای ویژگی های فوق العاده ای است که در موارد زیر با آن آشنا می شوید:

  • نخ مدل C شکل ۲٫۰ به کاهش دمای سطح چمن بسیار کمک می‌کند و باعث منحرف شدن پرتوهای بنفش از الیاف چمن می شود.
  • حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد به بهبود دما کمک می کند. بنابراین اگر به دنبال چمن خنک تری هستید این گزینه بسیار مناسب است.
  • این مدل نخ به صورت بلند طراحی شده است و از نظر ظاهری بسیار شبیه چمن واقعی است.
  • نسبت به دیگر چمن ها براق تر است. اما جزء چمن های نرم شناخته نمی شود.
  • دارای دوام بسیار مناسبی است.
  • در رنگ های متنوع تیره یا روشن ساخته می شود و در عین حال زیبا به نظر می رسد.
  • شکل منحنی این نوع چمن باعث انعطاف‌پذیری آن نیز شده است

۲٫ نخ بیضی شکل

نخ بیضی شکل بیشتر برای چمن مصنوعی نمایشگاه ها، فضاهای عکس برداری و بام سبز استفاده می شود و در ذهن مخاطب زیبایی خاصی ایجاد می کند. این نوع چمن در مناطق پرترافیک بسیار مناسب است و در شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت خوبی دارد.

۳٫نخ C شکل 

این مدل برای چمن مصنوعی تراس، بالکن ها، باغ ها و غیره بسیار مناسب است و به گونه ای طراحی شده است که بلافاصله بعد از استفاده به حالت اول و موقعیت قبلی باز می گردد. طراحی نخ C شکل برای ساخت چمن مصنوعی بهترین ایده ای است که می توان با آن به چمن واقعی برسید.

مشخصات

 

الیاف

پلی اتیلن

ضخامت

۱۰۰ میکرون

عرض

۰٫۹ میلیمتر

تعداد رشته

۱۲

تغییر رنگ

پس از ۳۰۰۰ ساعت قرار گرفتن در معرض نور

تغییر مقاومت کششی

پس از ۳۰۰۰ ساعت قرار گرفتن در معرض نور

سازگاری با محیط زیست

بدون سرب و کادمیوم

 

نخ C شکلمواد نخ چمن مصنوعی؛ یا همان الیاف

نخ چمن مصنوعی از انواع الیاف چمن مصنوعی مانند پلی اتیلن یا پلی پروپیلن ساخته می شود که گاهی اوقات نایلون هم برای ساخت آن به کار می رود. علاوه بر الیاف چمن مصنوعی، مواد دیگری به عنوان افزایش مقاومت و طول عمر چمن مصنوعی هم مورد استفاده قرار می گیرد. پلیمرها جز مواد بی اثر هستند که با دیگر مواد ها واکنش نمی دهند و این موضوع استحکام و مقاومت چمن مصنوعی را اثبات می کند.

چمن مصنوعی روف گاردن؛ باغی در پشت بام شما!

تولید کننده نخ چمن مصنوعی

تولید کننده نخ چمن مصنوعی

 

چرا نخ چمن مصنوعی اهمیت دارد؟ نخ چمن مصنوعی یکی از مهم ترین بخش چمن مصنوعی است که بدون آن چمن شکل و ظاهر خود را نخواهد داشت. زمانی که روی سطح چمن مصنوعی راه می روید یا بازی می کنید ظرافت و کیفیت نخ های چمن مصنوعی مشخص می شود و هر زمان که رنگ نخ تغییر پیدا کند یا نخ های عظیمی از پشت کار چمن مصنوعی بیرون آید به این معناست که عمر چمن مصنوعی به پایان رسیده است.

تفاوت چمن مصنوعی با طبیعی

بنابراین تولید کننده نخ چمن مصنوعی باید مقاومت و استحکام نوع نخ را به خوبی در نظر داشته باشد و نخی تولید کند که حالت ایستاده و استواری خود را خیلی زود از دست ندهد و کوبیده و له نشود و علاوه بر این موارد شباهت ظاهری به چمن طبیعی نیز حفظ شود.

امروزه تولید کنندگان بسیاری در زمینه ساخت نخ چمن مصنوعی فعال هستند. اما تنها تولید کنندگانی که با هدف ارتقای کیفیت انواع چمن مصنوعی فعالیت می کنند آینده چمن مصنوعی را می سازنند.

سوالات رایج

 

بهترین نخ برای چمن مصنوعی چیست؟

بهترین نخ چمن مصنوعی مدل c شکل است که باعث تقویت الیاف چمن می شود و بعد از عبور از روی چمن به حالت اولیه خود باز می گردد.

چمن ها چگونه ساخته می شوند

چمن ها با استفاده از سوزن و بخیه ساخته می شود و سپس نخ ها  بیرون زده و سطح زیرین را با لاتکس می پوشانند. در نهایت چمن‌ مصنوعی رول و بسته بندی می شود.

از چه موادی در چمن مصنوعی استفاده می شود

 

برای ساخت چمن مصنوعی از مواد مختلفی استفاده می شود. اما رایج ترین آن نایلون، پلی اتیلن و پلی پروپیلن است. تفاوت این سه مواد روی ظاهر و نحوه استفاده از چمن تاثیر گذار است.

 

نخ در چمن چیست

نوع نخ تفاوت‌های زیادی روی چمن مصنوعی ایجاد می کند. چراکه برای شکل دادن به محصول نهایی در اشکال مختلف ساخته می‌شود. هر شکل نخ دارای ویژگی های مختلفی است که جلوه متفاوتی در چمن ایجاد می کند.

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید