مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز

 مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز

آیا مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز نیاز است؟ چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی نیاز به نگهداری کمی دارد و بدون نیاز به فرایند طولانی و پر هزینه در جهت حفظ سبز و سالم بودن آن به راحتی نصب می شود. همچنین از هر گونه اقدامات نگهداری مانند آبیاری، چمن زنی، کوددهی، بذر مجدد در امانید. اما برخی ها به خاطر قیمت چمن مصنوعی ترجیح می دهند از چمن مصنوعی استفاده کنند. غافل از این که هزینه های نگهداری چمن طبیعی زیاد است.

تنها کاری برای حفظ شادابی و تمیز نگه داشتن چمن مصنوعی پاک کردن گرد و غبار آن است. هم چنین برای جذابیت همیشگی آن هر چند وقت یک بار باید چمن مصنوعی را برس بکشید. گاهی اوقات هم مجبور می شوید علف های هرز را از بین ببرید. در ادامه به روش های جلوگیری از رشد علف هرز در چمن مصنوعی می پردازیم تا این موضوع کاملا مشخص شود نگهداری کدام نوع چمن راحت تر است:

آیا چمن مصنوعی علف هرز دارد؟

چمن مصنوعی بسیار با دوام است. اما از آنجا که علف های هرز بسیار مقاوم تر از چمن طبیعی هستند، امکان رشدشان از میان سوراخ های کوچک، قسمت پشتی و اطراف لبه چمن مصنوعی وجود دارد. با توجه به انواع پرکننده در چمن مصنوعی ممکن است گاهی اوقات علف های هرز ایجاد شود. علف هایی که در مواد پرکننده می رویند، امکان ریشه زدن ندارند. بنابراین به راحتی می‌توان آنها را حذف کرد. با این شرایط اگر از مواد پرکننده مانند شن استفاده می کنید، بذرهای علف‌ هرز ممکن است جوانه بزند و در میان چمن مصنوعی خود آنها را مشاهده کنید.

به طور کلی، رشد علف های هرز در زیرسازی چمن مصنوعی بسیار سخت است و فرآیند مختلفی هنگام نصب انجام می‌شود که  در از بین بردن علف های هرز چمن مصنوعی بسیار موثر است.  علاوه بر این  به راحتی می‌توان با اسپری علف کش علف های هرز را از بین برد.

روبرو شدن با علف هرز در چمن مصنوعی

گاهی اوقات به خاطر رشد علف هرز متوجه برآمدگی هایی در زیر چمن مصنوعی می شوید. بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از رشد علف هرز در چمن مصنوعی انجام دهید.

تنها توصیه ای که وجود دارد، نگهداری چمن مصنوعی به صورت منظم است. سعی کنید  هر چند وقت یک بار سطح چمن مصنوعی را مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل کنید هیچ علف ‌هرزی وجود ندارد. اما در صورت مشاهده علف هرز سریعا اقدام به از بین بردن آن کنید. این شرایط کمک می‌کند تعداد علف های هرز کاهش پیدا کند و چمن مصنوعی خود را سرسبز و با طراوت نگه داری کنید.

 

۴ نکته اصلی برای پیشگیری از علف های هرز در چمن مصنوعی

پیشگیری از علف های هرز در چمن مصنوعی۱٫برس زدن، حذف دانه های موجود در هوا

برس زدن به حذف دانه های موجود در هوا بسیار کمک می کند. به همین خاطر، یک برنامه دقیق برای شانه زدن چمن مصنوعی خود در نظر بگیرید؛ به خصوص در فصل تابستان. انجام این روش بسیار سریع و آسان است و باعث زیباتر شدن ظاهر چمن‌مصنوعی شما می شود 

همچنین با استفاده از برس با دندانه های فلزی از برس موهای مصنوعی استفاده کنید تا به چمن آسیب وارد نشود. این کار در کنار از بین بردن زباله ها و دانه های معلق در هوا موجب نگه داشتن تیغه های چمن می شود.

۲٫ از مناطق اطراف چمن محافظت کنید.

اگر در اطراف چمن مصنوعی درخت وجود دارد، در نگهداری منظم چمن مصنوعی کوشا باشید. همچنین کوتاه و هرس کردن درختان و جلوگیری از ریزش برگ ها باعث تمیز ماندن چمن مصنوعی می شود؛ مخصوصاً در فصل پاییز.

۳٫ استفاده از علف کش دوست دار حیوانات خانگی

یکی دیگر از راه های از بین بردن علف های هرز استفاده از علف کش های دوستدار حیوانات خانگی است. لازم نیست این کار را مرتب انجام دهید، استفاده از علف کش سالانه یک یا دو بار کافی است تا در طول سال از علف های هرز در امان بمانید.

۴٫ استفاده از پارچه مخصوص

اگر در حیاط یا محیطی که چمن مصنوعی نصب کردید، حیوانات خانگی نگه نمی دارید، استفاده از پارچه مخصوص علف هزر ایده مناسبی است. این نوع پارچه به خوبی از رشد علف جلوگیری می کند و برای سرکوب کردن آن طراحی و ساخته شده است. دلیل عدم استفاده از آن در کنار حیوانات خانگی، نداشتن سیستم مناسب برای شستشو و دفع ادرار است.

 

شناخت انواع علف هرز، برای مبارزه دشمن خود را بشناسید!

همیشه برای مبارزه و دفع هر آفتی ابتدا ا آن را بشناسید. شناخت بهتر باعث مراقبت بیشتر و با دقت تر می شود. در موارد زیر با رایج ترین علف هرز چمن مصنوعی آشنا می شوید:

  • کراگراس یکی از علف های چمن است که سرعت رشد می کند. این نوع علف بیشتر در محل های آفتابی و در فواصل تابستان و بهار خودنمایی می کند.
  • علف قد بلند هم با برگ های نازک بلند و درخشان با ارتفاع بیشتر از چمن مصنوعی رشد می کند. رشد بسیار سریع آن یکی ویژگی های مهم این نوع علف است.
  • علف های هرز پهن برگ یکی دیگر از مدل های علف هرز است که در خاک خشک یا مرطوب نمایان می شود و تشخیص آن بخاطر برگ های پهنش در میان چمن مصنوعی بسیار ساده و راحت است.

شناخت انواع علف هرز

ماشین چمن زنی خود را کنار بگذارید.

اگر دوست دارید ماشین چمن زنی خود را کنار بگذارید اقدام به خرید چمن مصنوعی کنید. همان طور که متوجه شدید نگهداری چمن مصنوعی بسیار ساده و راحت است. تنها لازم است یک شرکت معتبر برای خرید چمن مصنوعی پیدا کنید. امروزه شرکت های مختلفی در زمینه فروش چمن مصنوعی فعالیت دارند. اما کدام یک از بهترین تجربه خرید برای شما را رقم زند مسئله بسیار مهمی است.

ما برای انتخاب راحت تر شما یک پیشنهاد ویژه آماده کردیم. گروه تولیدی یارا پویش (ترمه چمن ) یکی از بهترین و با تجربه ترین تولیدکنندگان داخلی است که در زمینه تولید انواع چمن مصنوعی فعالیت دارد و تمام تلاش خود را برای ارائه با کیفیت ترین محصولات انجام می دهد. این مجموعه همچنین در از بین بردن علف های هرز چمن مصنوعی فعالیت دارد و برای انجام آن از راهکارهای مفیدی استفاده می کند.

 

سوالات رایج

 

آیا می توانم از علف کش روی چمن مصنوعی استفاده کنم؟

برخی علف کش ها بدون آسیب وارد کردن به چمن مصنوعی طراحی شدند که با خرید آنها به راحتی می توانید علف کش هرز را روی چمن مصنوعی استفاده کنید.

آیا علف های هرز از طریق چمن مصنوعی بیرون می آید؟

چمن مصنوعی بسیار مقاوم تر از چمن طبیعی است. اما با این شرایط باز هم امکان رشد علف های هرز از اطراف لب ها و از طریق سوراخ های کوچک پشت چمن وجود دارد.

آیا می توانم از سفید کننده روی چمن مصنوعی استفاده کنم؟

چمن مصنوعی ساخته شده از مواد مصنوعی است. بنابراین در صورت تماس پیدا کردن با اسیدهای تمیزکننده آسیب می بیند. بنابراین بهتر است از شوینده ها و پاک کننده های مخصوص چمن مصنوعی و ملایم تر استفاده کنید.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید