چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک؛ یک ایده لوکس و مدرن

قرار دادن چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک می تواند زیبایی طراحی سنگفرش ها و نمای سطح را چندین برابر کند. ایجاد اشکال هندسی با چنین ایده ای بسیار هیجان انگیز و جذاب است. اگر برای نصب موزاییک یا سنگ فرش برنامه دارید، هرگز از چمن مصنوعی برای زیبایی و جذابیت بیشتر غافل نشوید.

این اطمینان را می دهیم اجرای چمن مصنوعی موجب می شود فضای دلپذیرتری در اختیار شما قرار گیرد و همیشه دوست داشته باشید از فضای باز و تابیدن نور خورشید لذت ببرید؛ بدون این که نسبت به نگهداری چمن طبیعی نگران باشید. چرا که نگهداری چمن مصنوعی بسیار ساده و بدون دردسر است.

ترکیب موزاییک و چمن مصنوعی؛ خاص و خیره کننده!

اگر می خواهید از فرش چمن مصنوعی بین موزاییک یا سنگ استفاده کنید، حتما به مقاوم بود آن دقت داشته باشید. ترکیب چمن مصنوعی با واشر بتن یک ایده خلاقانه است که برای نصب آن معمولا از چمن مصنوعی تزیینی در اندازه بین ۱۵ الی ۲۵ میلی متر استفاده می کنند. معمولا چمن مصنوعی تزیینی که اندازه آن بین ۱۵ الی ۲۵ میلی متر است، یک گزینه ایده آل برای اجرای ایده به حساب می آید. اما مهم تر از همه، نحوه نصب چمن مصنوعی است. نحوه نصب چمن مصنوعی بین سرامیک یا موزاییک کار دشواری نیست. تنها لازم است چند مرحله ساده را دنبال کنید.

ابتدا ابزارهای مورد نیاز زیر را تهیه کنید:

 • چمن مصنوعی
 • کاتر
 • خط کش فلزی
 • نوار دوخت
 • چسب مخصوص یا نوار چسب دار

بهترین زمان نصب چمن مصنوعی

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

 

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک بسیار راحت است. اگر می خواهید این ایده با زیبایی هر چه تمام تر انجام شود، توصیه می کنیم مراحل نصب آن به دست متخصص کاربلد بسپارید. اما با طی کردن مراحل گفت شده در ادامه به راحتی قابل اجراست:

برش چمن به کمک ابزارها: در اولین مرحله اجرای چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، ابتدا سطح را کاملا تمیز و چمن را روی آن پهن کنید. اگر از فردی دیگری برای انجام این کار در خواست کنید، مراحل کار راحت تر و سریع تر انجام می شود. خط برش را توسط یک نشانگر مشخص کنید. برای اندازه گیری دقیق از یک خط کش فلزی کمک بگیرید.  بعد از این که از اندازه گیری مطمئن شدید، برش را انجام دهید.

کل سطح را بپوشانید: این کار را تکرار کنید تا تمام قسمت های باقیمانده بین موزاییک یا سنگ با کمک چمن مصنوعی پوشانده شود. اگر مشاهده کردید برخی قسمت ها و گوشه ها جای خالی باقیمانده است، با کمک کاتر دوباره چمن برش دهید و تمام سطح را همپوشانی کنید.

چسباندن چمن مصنوعی: نوار چسب را کم کم بردارید و چمن را روی سطح قرار دهید. این کار را می توان با چسب های مخصوص هم انجام داد. سپس روی چمن از اجسام دارای وزن استفاده کنید تا خوب بچسبد.

چمن را شانه بزنید: بعد از طی شدن مراحل گفته شده چمن مصنوعی را با برس مخصوص شانه بزنید تا الیاف شکل اصلی خود را دوباره دست آورند. چراکه برخی اوقات حین نصب زیبایی خود را از دست می دهند.

 

مقاله پییشنهادی : چمن مصنوعی برای تراسآموزش هک

ویژگی های چمن مصنوعی بین موزاییک

ویژگی های چمن مصنوعی بین موزاییک

 

حال که نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ را یاد گرفتید، بهتر است شرایط قبل از اجرای آن را هم بدانید. ویژگی های چمن مصنوعی بین موزاییک چیست و آیا شرایط مناسب برای اجرای آن را می دانید؟

پس بهتر است قبل از هر کاری، به موارد زیر توجه داشته باشید. همچنین دانستن مشخصات چمن مصنوعی خوب برای رسیدن به بهترین نتیجه بسیار اهمیت دارد:

 • به زیرسازی شیارها توجه کنید. شیب سطح زیرین چمن مصنوعی باید به گونه ای باشد تا آب به خوبی تخلیه شود.
 • سطح شیارها باید کاملا صاف باشد تا چسب به خوبی به چمن مصنوعی بچسبد.
 • اندازه چمن مصنوعی طوری انتخاب کنید تا حداقل یک سانتی متر از سطح سنگ یا موزاییک بالاتر باشد.
 • عمق شیار باید کاملا اصولی باشد تا هیچ مشکلی برای نصب چمن ایجاد نشود.
 • پهنای شیارها هم بسیار مهم است تا شکل نهایی زیبا و خاص بنظر برسد.

مزایای و معایب چمن مصنوعی بین موزاییک

در موارد زیر به مزایای چمن مصنوعی بین موزاییک می پردازیم:

 • استفاده از چمن طبیعی بین موزاییک و سنگ اگرچه زیبایی خاصی دارد. اما نحوه نگهداری و آبیاری آن با دردسرهای زیادی همراه است. درحالی که چمن مصنوعی نیازی به نگهداری ندارد.
 • هیچ گاه چمن مصنوعی بخاطر تغییرات آب و هوایی زیبایی خود را از دست نمی دهد و همیشه سرسبز است.
 • لازم نیست مانند چمن طبیعی بعد از گذراندن فصول سرد دوباره به کشت بپردازید.
 • نیازی نیست برای رشد چمن صبر کنید.
 • در صورت تردد اصلا خراب نمی شود.

حال معایب چمن مصنوعی بین موزاییک چیست؟ این محصول معایب خاصی ندارد. البته در صورتی که از بهترین متریال ساخته شود.

 زهکشی چمن مصنوعی روی موزاییک

معمولا زیر چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک را چند سوراخ ایجاد می کنند تا زهکشی کامل وجود داشته باشید. این امر در زمان بارندگی یا شستشو بسیار اهمیت دارد. درغیر این صورت آب روی چمن جمع می شود و تخلیه آن غیرممکن خواهد بود.

امروزه این روش به زیبایی هر چه بیشتر در مکان های مختلف تفریحی یا تجاری اجرا شده است و مطمئنا با آن آشنا شده اید. خوبی چمن مصنوعی این است که می توانید از جذابیت و دلربایی آن برای مدت طولانی لذت ببرید و این ویژگی واقعا فوق العاده است.

چند مدل طرح ترکیب چمن مصنوعی و سنگ جذاب

واش بتن، موزاییک و سنگ جز کفپوش های بتنی هستند که در طرح ها و رنگ ها متنوع اجرا می شود. حال ترکیب واش بتن با چمن مصنوعی این طرح ها زیبایی بیشتر دارند و فضای محیط دلنشین تر می شود.

با دیدن مدل های مختلف در دنیای اینترنت خیلی راحت می توانید مدل دلخواه خود را برای اجرا چمن مصنوعی با موزاییک یا سنگ انتخاب کنید. با کمک اشکال هندسی می توانید محیطی مدرن و آرامش بخش اجرا کنید؛ طوری هر بیننده ای به محض ورود به حیاط خانه شما شگفت زده شود.

جالب است بدانید با این روش می توانید محیط مورد نظر خود را مرز بندی کنید و هر قسمت را برای هدف خاصی در نظر بگیرید.

تجربه خرید چمن مصنوعی مطمئن

خرید چمن مصنوعی مناسب برای سنگفرش

 

چمن مصنوعی مناسب برای سنگفرش را از کجا بخریم؟ امروزه شرکت های مختلفی در زمینه فروش چمن مصنوعی فعالیت می کنند که انتخاب از میان آن ها مطمئنا برای شما کمی سخت است. اما اصلا نگران نباشید، ما برایتان یک پیشنهاد عالی داریم!

شرکت یاراپویش ایرانیان (ترمه چمن) یکی از بهترین شرکت های تولیدی چمن مصنوعی است که به صورت کاملا حرفه در این زمینه فعالیت می کند. شما می توانید چمن مصنوعی تزیینی مناسب برای سنگفرش یا موزاییک را با خیال راحت از این مجموعه خرید کنید؛ بدون این که نسبت به کیفیت آن شک کنید. چراکه تمام محصولات براساس استاندارد روز دنیا طراحی شده اند.

 نتیجه گیری

چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک یک راهکار عالی برای حیاط هر خانه ای است. این روش مراقبت های لازم چمن طبیعی را کاملا کنار می زند و با طیف گسترده از مزایای منحصربه فرد به اجرا در می آید. همچنین یک محصول بادوام است و مراقبت از آن بسیار ساده از چمن طبیعی است. اگر مزایا و معایت چمن مصنوعی را با دقت بررسی کنید کاملا به این موضوع پی می برید.

اگر طرح های مختلف و جذاب ترکیب موزاییک و چمن مصنوعی مشاهده کنید، مانند سنگفرش در حیاط یا راهروها، نمی توانید بی خیال این ایده ناب شوید!

 

سوالات رایج

 

قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک چقدر است؟

قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک هیچ تفاوتی مانند دیگر ایده ها برای اجرا چمن مصنوعی ندارد. هر چقدر کیفیت و دوام چمن بیشتر باشد، هزینه آن بیشتر خواهد شد.

آیا می توان چمن مصنوعی را روی سنگ بگذاریم؟

بله نصب چمن روی سطح سخت مانند سنگ امکان پذیر است.

آیا نصب چمن مصنوعی روی سیمان امکان پذیر است؟

نصب چمن مصنوعی روی سیمان و دیگر سطوح سخت مانند آسفالت، سرامیک، آجر و بتن قابل اجراست. حتی به گفته نصابان، اجرای آن روی سطح سخت و صاف بسیار ساده تر است. چسباندن چمن روی این دسته از سطوح با کمک چسب و بست های فلزی انجام می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید