قیمت چمن مصنوعی

قیمت چمن مصنوعی ( تنوع بالا + بهترین کیفیت بازار )

چمن مصنوعی نوعی چمن است که از الیاف و رشته های مخصوصی تهیه و تولید می شود و نیاز به رسیدگی خاصی ندارد. در ابتدا انواع چمن مصنوعی برای استفاده در زمین های ورزشی طراحی و تولید شدند، ولی در حال حاضر کاربرد چمن های مصنوعی بسیار گسترده تر شده است. این پیچیدگی کاربرد، با عواملی مانند جنس چمن مصنوعی و لایه های آن همراه شده و در مجموع عواملی را شکل می دهند که بر قیمت چمن مصنوعی و کیفیت آن تاثیرگذار خواهند بود.

قیمت خرید چمن مصنوعی

عوامل موثر بر قیمت چمن مصنوعی خوب

طی سال های اخیر، تمایل افراد به استفاده از چمن مصنوعی در قسمت های مختلف ساختمان منزل یا محل کار و ویلا بیشتر شده است. برای همین شناخت عواملی که می توانند بر قیمت چمن مصنوعی تاثیر گذاشته، باعث گران تر یا ارزان تر شدن آن شوند، اهمیت بسیاری پیدا کرده است. به طور کلی در حال حاضر از چمن های مصنوعی در محوطه های ساختمانی، مکان های بازی، بالکن ها (تحت عنوان چمن مصنوعی برای بالکن)، گلخانه ها، پاسیوها، زمین ها و باشگاه های ورزشی استفاده می کنند. به غیر از زمین ها و باشگاه های ورزشی، در محوطه های ساختمانی از این نوع چمن برای زیباسازی و دکوراسیون محیط استفاده می شود.

تاثیر کیفیت محصول بر روی قیمت آن

اولین و اصلی ترین عامل تاثیرگذار بر روی قیمت چمن مصنوعی، کیفیت است. کیفیت چمن های مصنوعی بستگی به عوامل متعدد و گوناگونی دارد. اول از همه جنس موادی که چمن مصنوعی را تشکیل می دهند، بر کیفیت آن تاثیر می گذارد. مواد اولیه مناسب به کار رفته برای این محصول موجب می شود که کیفیت آن افزایش پیدا کند. از طرف دیگر ارتفاع الیاف یا به اصطلاح پایل محصول تعیین کننده کیفیت است. معنای این سخن آن است که اگر ارتفاع الیاف زیاد باشد، مواد اولیه بیشتری در تولید چمن مصنوعی به کار رفته است. ضمن اینکه روند تولید آن نیز طولانی تر بوده است. همین امر مهم ترین نکته ای است که می تواند بر قیمت روز چمن مصنوعی تاثیرگذار باشد.

در حالی که اگر ارتفاع الیاف یا همان پایل کوتاه تر باشد، میزان مواد اولیه مصرف شده برای تولید این محصول کاهش پیدا می کند. این امر موجب می شود که روند تولید نیز کوتاه تر شود. همه این عوامل دست در دست هم داده و بر روی هزینه نهایی تاثیر گذاشته، آن را کمتر می کنند.

قیمت هر متر چمن مصنوعی

تاثیر تراکم بافت و وزن محصول بر روی کیفیت و هزینه

از طرف دیگر تراکم بافت الیاف و وزن آن نیز به شدت بر روی کیفیت محصول و قیمت چمن مصنوعی تاثیر دارند. تراکم بیشتر الیاف موجب می شود که ظاهر چمن مصنوعی هرچه بیشتر شبیه ظاهر چمن های طبیعی شود. در واقع هرچه تراکم الیاف چمن مصنوعی مورد نظر بیشتر باشد، کیفیت و در نتیجه قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید که چمن های مصنوعی که در زمین های ورزشی به کار می روند، معمولا تراکم بیشتری دارند. معمولا کمتر کسی با دیدن این نوع چمن ها می تواند مصنوعی بودن آنها را تشخیص دهد. از طرف دیگر اگر محصول مورد نظر تراکم الیاف کمتری داشته باشد، قیمت آن نیز کمتر خواهد بود.

این امر در مورد وزن الیاف هم صدق می کند. دقت داشته باشید که وزن یا همان دیتکس الیاف تاثیر فوق العاده زیادی بر روی قیمت چمن مصنوعی دارد. وزن الیاف عبارت است از وزن یک دسته از الیاف چمن در هر ده هزار متر طول. افزایش وزن محصول، باعث افزایش کیفیت و در نتیجه افزایش قیمت روز چمن مصنوعی می شود. دلیل این امر هم آن است که بالا بودن وزن نشانه استحکام بیشتر چمن مصنوعی و میزان فشردگی آن است. هرچه وزن چمن مصنوعی بیشتر باشد، طول عمر مفید آن نیز بیشتر خواهد بود.

تاثیر کیفیت زیره بر روی قیمت روز چمن مصنوعی

یکی دیگر از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت چمن مصنوعی بستری است که به عنوان نگهدارنده الیاف استفاده می شود. این بستر که از آن با نام های زیره و بکینگ هم یاد می کنند، به عنوان پایه و اساس چمن به کار گرفته می شود. در واقع زیره موجب می شود که الیاف بر روی آن حالت منسجمی به خود بگیرند. معمول آن است که لایه های بستر چمن مصنوعی از جنس پلی پروپیلن و پلی استر باشند. همچنین شکل ظاهری آن به صورت بافته شده و یا نمدی است. برای پوشش این لایه ها نیز از لاتکس مصنوعی و یا انواع ترکیبات پلیمری استفاده می کنند.

همانطور که مشخص است، کیفیت این لایه ها بستگی به نوع مواد اولیه ای دارد که برای آنها استفاده می شود. به همین دلیل است که لایه های بستر به شدت بر روی قیمت چمن مصنوعی تاثیرگذار هستند. اگر بخواهید به ساده ترین شکل ممکن کیفیت این بخش را امتحان کرده و مطمئن شوید که هزینه ای که به عنوان قیمت خرید چمن مصنوعی پرداخت می کنید، قیمت منصفانه ای است، کافی است دو سه نخ الیاف محصول مورد نظر را با ناخن خود بگیرید و بکشید. اگر نخ های الیاف به راحتی از بستر خود جدا شدند، باید بدانید که کیفیت بستر، کیفیت مطلوبی نیست. هرچه سخت تر بتوان الیاف را از بستر خود جدا کرد، کیفیت محصول بالاتر است.

روش دیگر تشخیص کیفیت زیره آن است که چمن مصنوعی را تا کنید. در محصولاتی که قسمت زیره آنها کیفیت مناسبی نداشته باشد، عمل تا کردن باعث می شود که پوشش قرار گرفته بر روی زیره، ترک خورده و بشکند. هر دو این روش ها کیفیت بستر را نشان می دهند که به شدت بر قیمت روز چمن مصنوعی موثر بوده، باعث افزایش یا کاهش آن می شود.

قیمت عمده چمن مصنوعی

سایر عوامل موثر بر قیمت انواع چمن مصنوعی

از دیگر عناصری که باعث افزایش یا کاهش کیفیت و در نتیجه قیمت چمن مصنوعی می شود، نرمی و انعطاف الیافی است که در ساخت آن به کار رفته است. همچنین نحوه بافت الیاف نیز باعث تغییر در کیفیت محصول خواهد شد.

نکته بسیار مهم دیگر آن است که باید توجه داشت معمولا از چمن های مصنوعی در فضاهایی مثل زمین های ورزش، محوطه های پارک و زمین بازی کودکان و یا بالکن و تراس استفاده می کنند. در چنین حالتی باید کیفیت محصول چنان باشد که بتواند در برابر عواملی مثل تابش مستقیم نور آفتاب در فصل های گرم سال و یا باریدن برف و باران در فصل های سرد سال از خود مقاومت نشان دهد. قیمت هر متر چمن مصنوعی که بتواند در چنین فضاهایی مقاومت بالاتری نشان داده و در نتیجه دوام بیشتر و عمر مفید طولانی تری داشته باشد، مسلما افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت متری چمن مصنوعی

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید چمن مصنوعی باید به آن توجه داشت، اندازه محصول مورد نظر است. در واقع اندازه و متراژ محلی که قرار است در آنجا از چمن مصنوعی استفاده کنید، به صورت کلی بر قیمت چمن مصنوعی تاثیر می گذارد. بنابراین بهتر است قبل از هر کاری اندازه محل مورد نظر را تعیین کنید. سپس با مراجعه به ترمه چمن، از قیمت چمن مصنوعی متری آگاه شده و بر اساس قیمت نهایی، نوع چمن مصنوعی خود را انتخاب کنید.

کاربرد خدمات شرکت در زمین های ورزشی

هزینه چمن مصنوعی

به طور کلی عوامل زیادی بر روی هزینه چمن مصنوعی مورد نظر شما اثر می گذارند. به جز عواملی که پیش از این به آنها اشاره کردیم، یکی از موثرترین عوامل موثر بر قیمت چمن مصنوعی خدمات حین فروش و پس از فروش این محصول است. در واقع فقط خرید چمن مصنوعی و نصب آن، تنها خدماتی نیستند که شرکت فروشنده چمن مصنوعی به مشتریان خود ارائه می کند. در هنگام خرید محصول مورد نظر خود، کارشناسان و متخصصان مشتریان را در زمینه تفاوت های میان انواع چمن های مصنوعی راهنمایی می کنند. پس از خرید، به محل مراجعه کرده، با انجام زیرسازی های لازم، چمن مصنوعی را نصب می کنند. اما کار همینجا تمام نمی شود. نگهداری از چمن مصنوعی از جمله خدمات پس از فروش این محصول است. همچنین در صورت آسیب دیدن و خراب شدن این محصول، متخصصان و کارشناسان بخش خدمات پس از فروش، نسبت به ترمیم و بازسازی آن اقدام خواهند کرد.

قیمت خرید چمن مصنوعی

اگر قصد خرید چمن مصنوعی داشته باشید، باید به عوامل متعددی دقت داشته باشید تا بتوانید محصول مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنید. قیمت خرید چمن مصنوعی نیز به این عوامل و نکات بستگی زیادی دارد. یکی از نکات مهم آن است که باید قبل از هر کاری مشخص کنید که در چه مکانی قصد نصب چمن مصنوعی خود را دارید. شرایط فضای مورد نظر چگونه است؟ آیا در محلی سرپوشیده و مسقف آن را نصب می کنید؟ آیا قصد دارید محصول مورد نظر را در فضایی نصب کنید که در معرض نور مستقیم خورشید، بارش برف و باد و وزیدن باد است؟

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید آن است که تا چه اندازه بر روی چمن مصنوعی رفت و آمد خواهد شد؟ میزان زیاد رفت و آمد بر روی چمن های مصنوعی به معنای آن است که باید هزینه بیشتری به عنوان قیمت چمن مصنوعی پرداخت کنید. دلیل آن هم این است که به خاطر تردد زیاد، نیازمند نوعی از چمن های مصنوعی هستید که کیفیت تولید بالاتری داشته باشند تا در اثر رفت و آمدهای متعدد دچار فرسودگی پیش از موعد نشوند.

رفت و آمد کودکان بر روی چمن و بازی کردن و دویدن آنها نیز موجب می شود هزینه بیشتری برای خرید محصول باکیفیت تر متقبل شوید. در مقاله ” چمن مصنوعی برای اتاق کودک ” تمام آنچه در این باره باید بدانید مطرح شده است.

نکته دیگری که می تواند برای قیمت چمن مصنوعی مورد نظر شما اثرگذار باشد، زمینی است که چمن مصنوعی بر روی آن نصب می شود. اگر زمین مورد نظر پستی و بلندی داشته باشد و هموار نباشد، باید زیرسازی های لازم انجام شود. این زیرسازی برای آن انجام می گیرد که بتوان چمن مصنوعی را راحت تر بر روی زمین مورد نظر نصب کرد. ضمن اینکه موجب می شود دوام و عمر مفید محصول طولانی تر شده و البته چشم انداز زیباتری داشته باشد. به هر حال انجام این زیرسازی نیز هزینه ای را به مشتری تحمیل می کند و به طور کلی باعث می شود که هزینه ای که به عنوان قیمت چمن مصنوعی به وی اعلام می شود، بیشتر شود.

قیمت چمن مصنوعی خارجی

قیمت عمده چمن مصنوعی

قیمت عمده چمن مصنوعی برای نصب و اجرای پروژه های بزرگ کاربردی است. در واقع اگر قصد داشته باشید در فضاهای بزرگی مثل زمین های فوتبال یا تنیس چمن مصنوعی استفاده کنید، احتمالا قیمت عمده مناسب تر خواهد بود. این امر در مورد ایجاد فضاهای سبز برای بازی و تفریح نیز صدق می کند. برای اطلاع از قیمت عمده چمن مصنوعی می توانید با بخش فروش تماس بگیرید.

قیمت چمن مصنوعی ارزان

در صورتی که قصد خرید چمن مصنوعی داشته باشید، در عین حال به هر دلیلی امکان پرداخت هزینه بالا برای محصولات باکیفیت عالی را نداشته باشید، باید به سراغ محصولات باکیفیتی بروید که با قیمت های کمتر ارائه می شوند. برای مثال می توانید از چمن مصنوعی استفاده کنید که الیاف های کوتاه تری در آن به کار رفته است. در عین حال مراقب باشید که کیفیت زیره محصول خوب باشد. در چنین حالتی می توانید قیمت چمن مصنوعی مورد نظر خود را کاهش دهید. برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی ارزان با ما تماس بگیرید.

از طرف دیگر برخی از محصولات ارائه شده در بازار به صورت متری، نواری و تایلی ارائه می شوند. بنابراین می توانید با انتخاب چنین محصولاتی هزینه کمتری برای چمن های مصنوعی مورد نظر بپردازید. توجه داشته باشید که  آگاهی از قیمت چمن مصنوعی متری می تواند به شما در انتخاب محصولاتی کمک کند که ارزان تر بوده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر هستند.

نکته بسیار مهم آن است که اگر به دنبال قیمت چمن مصنوعی ارزان هستید، ممکن است تصمیم بگیرید که به سراغ چمن های دست دوم بروید. پیشنهاد می کنیم هرگز چنین کاری را نکنید. این کار شما را مجبور خواهد کرد هزینه های اضافی بیشتری را متحمل شوید. چون پس از گذر زمانی مشخص، عمر مفید چمن به پایان خواهد رسید. در نتیجه برای اینکه بتوانید مدت بیشتری از آن استفاده کنید، مجبور به تعمیر و ترمیم آن خواهید شد که هزینه زیادی خواهد داشت. یادتان باشد که به هر حال چمن های مصنوعی دست دوم عمر خود را کرده اند و حتی اگر چند بار بتوانید با ترمیم آنها، ظاهر زیبای آنها را حفظ کنید، باز هم کیفیت الیاف از دست رفته است. در نهایت مجبور خواهید شد که پس از مدتی کوتاه و با وجود تقبل هزینه های متعدد ترمیم چمن، آن را عوض کنید.

هزینه چمن مصنوعی

پاسخ به سوالات متداول

این روزها استفاده از چمن های مصنوعی رواج فوق العاده ای پیدا کرده است. دلیل این امر هم مزایای متعددی است که این نوع محصولات دارند. در واقع چمن های مصنوعی نه تنها همیشه فضای مورد نظر را سرسبز و زنده نشان می دهند، بلکه به خاطر طول عمر بالایی هم که دارند، بسیار مقرون به صرفه می باشند. البته که نیاز نیست کار زیادی برای نگهداری از آن انجام داد. در حالی که چمن های طبیعی نیاز به آبیاری، هرس، کوددهی و غیره دارند. از طرف دیگر قیمت چمن مصنوعی نسبت به هزینه های کاشت و اجرای چمن طبیعی بسیار کمتر می باشد. همه این مزایا موجب می شود که افراد بیشتری تمایل به نصب و اجرای چمن مصنوعی در فضاهای مختلف دارند. با این حال نگران هزینه ها و قیمت آن هم هستند. در این قسمت به بیان برخی سوالات متداول مربوط به قیمت چمن مصنوعی خواهیم پرداخت.

  1. چگونه قیمت نصب چمن مصنوعی را محاسبه می کنیم؟

حقیقت این است که پاسخ دادن به چنین سوالی کار راحتی نیست. قیمت چمن مصنوعی و نصب آن به عوامل متعددی بستگی دارد که برخی از آنها را در این نوشته بیان کردیم. هرچقدر مکانی که چمن در آنجا نصب می شود، مکان مسطح تری باشد، زمان کمتری برای نصب چمن مصنوعی لازم است. ضمن اینکه در چنین مکان هایی لازم نیست بیش از اندازه از موادی مثل چسب برای نصب چمن استفاده کنیم. از طرف دیگر، نصب چمن مصنوعی در محل هایی مثل پله های ساختمان یا بین سنگ ها زمان بیشتری می برد و در نتیجه موجب می شود که هزینه نصب چمن مصنوعی بیشتر شود.

اگر به صورت کلی به موضوع نگاه کنیم، اصلی ترین عواملی که بر تعیین هزینه نصب چمن مصنوعی اثرگذار هستند، یکی میزان موادی است که برای نصب نیاز داریم و دیگری زمانی که باید برای نصب چمن مصنوعی صرف کنیم.

توجه داشته باشید که هزینه نصب چمن های مصنوعی در فضاهایی مثل زمین های ورزشی یا باشگاه ها و فضاهای سبز بیشتر خواهد بود. دلیل آن هم استفاده کردن از موادی مثل سیلیس و گرانول برای نصب چمن می باشد. به هر حال برای اطلاع از هزینه های نصب می توانید با ما تماس بگیرید.

  1. آیا قیمت چمن مصنوعی دکوراتیو با چمن های مخصوص زمین های ورزشی و باشگاه ها متفاوت است؟

بله. قیمت این دو نوع چمن مصنوعی با یکدیگر متفاوت است. این اختلاف قیمت نیز دلایل گوناگونی دارد، از جمله تفاوت کیفیت، ارتفاع الیاف ها، ساختار زیره، نحوه نصب و غیره. معمولا چمن هایی که برای زمین های ورزشی به کار برده می شوند، نسبت به چمن های دکوراتیو گران تر هستند.

  1. قیمت چمن مصنوعی نواری با چمن های متری چه تفاوتی دارد؟

چمن های مصنوعی نواری، نوعی از چمن مصنوعی هستند که به صورت نوار برش خورده اند. عرض و طول این نوارها کاملا متفاوت است. استفاده از این نوع چمن های مصنوعی بین سنگ فرش ها بسیار مرسوم شده است. این نوع چمن ها از رول های چمن های مصنوعی متری تهیه می شوند و البته قیمت بسیار به صرفه تری دارند. ضمن اینکه مشتری می تواند با کمی دقت و حوصله خودش آنها را نصب کند. در حالی که چمن مصنوعی متری به صورت رولی و طبق متراژ فضایی ارائه می شود که قرار است آنجا نصب شود.

البته نباید از یاد برد که اگر متراژی که قرار است چمن مصنوعی نواری در آنجا نصب شود، کمتر از ده متر مربع باشد، استفاده از این نوع نوارها بسیار مقرون به صرفه است. در غیر این صورت توصیه ما استفاده از چمن های مصنوعی متری است. توجه داشته باشید که در چنین حالتی باید نصاب حرفه ای با اندازه گیری فضای مورد نظر، میزان چمن مصنوعی نواری را مشخص کند. سپس چمن مصنوعی رولی را به صورت نواری برش داده و با دقت و مهارت بالای خود، آن ها را نصب نماید. در چنین حالتی به خاطر استفاده از چمن های رولی و نیز هزینه های مربوط به نصب، قیمت چمن مصنوعی بیشتر خواهد بود.

  1. آیا به صورت کلی قیمت چمن مصنوعی نسبت به قیمت چمن طبیعی ارزان تر است؟

بله! چمن مصنوعی هزینه های چمن طبیعی را ندارد. نگهداری از آن راحت است و نیازی نیست وقت زیادی برای سر و سامان دادن به آن صرف کرد. در حالی که هزینه های چمن طبیعی بسیار زیاد است. این نوع چمن نیاز به کود و آبیاری منظم دارد. انواع علف کش ها را باید برای دفع حشرات مزاحم برای آن استفاده کرد. مدام آن را هرس کرده و هزینه های مربوط به آن را پرداخت. ضمن اینکه باید هزینه های مربوط به کاشت چمن های طبیعی را نیز در نظر گرفت.

زمین گلف یکی از انواع موارد استفاده

سخن آخر

گرچه عوامل متعددی بر قیمت چمن مصنوعی تاثیرگذار هستند، با این حال می توان با کمی دقت و آگاهی گزینه های مناسب تر و ارزان تر را تهیه کرده و از مزایای استفاده از آنها بهره مند شد. در واقع با توجه به ویژگی ها و مزایای متعددی که چمن های مصنوعی دارند، استفاده از آنها در فضاهای مختلف بسیار مقرون به صرفه است. این امر هم مربوط به هزینه های مالی است و هم مربوط به وقت و زمان. زیرا با استفاده از این نوع چمن، بسیاری از هزینه های مربوط به نگهداری و آبیاری حذف می شوند. به نوعی می توان گفت آنچه به عنوان قیمت چمن مصنوعی به مشتریان ارائه می شود، تنها بخشی از هزینه هایی است که در صورت استفاده از چمن های طبیعی به ایشان تحمیل می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید