چمن مصنوعی؛ یک ایده جذاب و مدرن

چمن مصنوعی برای خانه‌های ویلایی و باغ ها یک ایده بسیار جذاب است که طی سال های اخیر با پیشرفت زیادی روبرو بوده است. حضور یک خانه متروکه بدون هیچ طبیعتی بسیار دلگیر است. ازطرفی، چمن کاری و مراقبت های سخت آن برای هر کسی امکان پذیر نیست. به همین خاطر، برای طراحی خانه های لوکس، فضاسازی و هم چنین پوشش زمین های ورزشی بیشتر از چمن مصنوعی استفاده می کنند که هم هزینه کمتری دارد و هم نیاز به انجام مراقبت‌های خاص نیست.

این روزها ایده چمن مصنوعی بسیار جالب تر از گذشته است. چرا که انواع چمن مصنوعی با کیفیت فوق العاده و بسیار شبیه به چمن طبیعی طراحی می شود. این انتخاب مخصوصاً برای مناطقی که با کمبود آب مواجه است، بسیار اهمیت دارد.

چمن مصنوعی، یک ایده جذاب

چمن مصنوعی چیست؟

همه ما برای اولین بار با چمن مصنوعی داخل ورزشگاه ها آشنا شدیم. چمن مصنوعی ساخته شده از الیاف مصنوعی است که بسیار شبیه به چمن طبیعی طراحی می شود. برگ های آن به رنگ سبز است و در ارتفاع های مختلف قابل سفارش می باشد. یکی از مزایای چمن مصنوعی اجرای بسیار راحت آن است که مانند فرش روی زمین قرار می گیرد. قسمت پشت کار بسیار محکم طراحی شده و برگ های چمن به صورت دقیق به قسمت پشتی دوخته می شود.

این روزها در ساخت چمن مصنوعی شاهد تحول های چشمگیری هستیم و روز به روز شاهد استفاده گسترده تری از این نوع چمن هستیم. جالب است بدانید چمن‌های مصنوعی جدیدتر در کنار داشتن برگ های سبز از برگ های قهوه ای رنگ هم برخوردارند و بسیار شبیه چمن های طبیعی ساخته شده اند.

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی با دو کاربرد تزئینی و ورزشی ارائه می شود. اما برای آن سه نوع در نظر گرفته اند:

۱٫چمن مصنوعی ورزشی:

چمن مصنوعی ورزشی همانطور که از اسمش پیداست، برای زمین های ورزشی مانند فوتبال، گلف، تنیس استفاده می شود. با اجرای این نوع چمن دیگر نگرانی بابت تغییرات آب و هوایی و آسیب دیدگی چمن طبیعی نخواهید داشت.

دیگر مشخصات مهم چمن مصنوعی ورزشی در جدول زیر قرار گرفته است:

مشخصات
ساختاربسیار مقاوم و باکیفیت
ضخامتاستاندارد
ارتفاع۴۰ الی ۶۰ میلی متر

چمن مصنوعی فوتبال

۲٫ چمن مصنوعی تزئینی:

چمن مصنوعی تزئینی همان جمن مصنوعی است که با هدف زیباسازی محیط به اجرا در می آید. این نوع چمن کاربردهای مختلفی دارد و برای مکان ها مختلف مانند تراس، رستوران ها، کافه ها و … استفاده می شود.

دیگر مشخصات مهم چمن مصنوعی تزئینی در جدول زیر قرار گرفته است:

مشخصات چمن مصنوعی تزئینی
ساختارداوم و پایدار خوب
ظاهربسیار مشابه با چمن طبیعی
عملکردنصب و تعمیر و نگهداری راحت
خصوصیاتسازگار با محیط زیست، ضد uv، ثبات رنگ، ضد کپک زدگی

نمونه چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی هیبریدی:

این نوع چمن از الیاف چمن طبیعی و الیاف تقویت کننده مصنوعی ساخته شده است که روی چمن طبیعی قرار می گیرند. با کمک این روش دیگر نیازی به صرف زمان و کندن چمن طبیعی نیست.

دیگر مشخصات مهم چمن مصنوعی هیبریدی در جدول زیر قرار گرفته است:

مشخصات
ساختارمحکم با پایداری بسیار بالا
ظاهرترکیبی از چمن مصنوعی و طبیعی
عملکردنصب راحت و سازگار با محیط

یک نمونه چمن مصنوعی هیبریدی

انواع چمن مصنوعی از نظر جنس

چمن های مصنوعی از نظر جنس انواع مختلفی دارند که در دسته های زیر تقسیم می شوند:

۱٫چمن مصنوعی نایلونی؛ بسیار مقاوم

یکی از محکم ترین چمن های مصنوعی موجود در بازار چمن مصنوعی نایلونی است که وزن بسیار سنگین و تحمل درجه حرارت بسیار بالایی دارد. این چمن در سخت ترین شرایط رنگ و شکل اولیه خود را از دست نمی‌دهد.  به همین دلیل، برای بسیاری از پروژه‌های ساختمانی یک انتخاب عالی می باشد. بدون این که هیچ نگرانی بابت خرد شدن و یا آسیب دیدگی چمن بر اثر آفتاب داشته باشید.

اما به دلیل هزینه بسیار بالا بیشتر افراد از این نوع چمن برای حیاط خلوت و یا محوطه سازی استفاده می کنند.

۲٫چمن مصنوعی پلی اتیلن؛ ظاهری شبیه چمن طبیعی

چمن مصنوعی پلی اتیلن همانطور که از اسمش مشخص است؛ از پلی اتیلن ساخته می شود و در رنگ های مختلف مانند سبز روشن قابل اجراست. همچنین نسبت به چمن مصنوعی نایلونی بافت نرم تر و طبیعی تری دارد. چمن مصنوعی پلی اتیلن اغلب برای زمین های ورزشی مانند چمن مصنوعی فوتبال استفاده می شود.

۳٫چمن مصنوعی پلی پروپیلن؛ ارزن قیمت

این نوع چمن مصنوعی نسبت به دو مدل قبلی هزینه کمتری دارد.اما مقاومت آن به نسبت کاهش یافته است. البته چمن مصنوعی پلی پروپیلن برای پروژه هایی که محوطه بسیار بزرگی دارند مناسب است. اما به مرور زمان به خاطر قدم زدن افراد یا بازی کردن روی آنها کیفیت خود را از دست می دهد.

پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال چمن مصنوعی قیمت مناسب هستید، در حالی که داخل محوطه مورد نظرتان رفت و آمد بیش از حد ندارد و تنها هدفتان تزیین محیط است، چمن مصنوعی پلی پروپیلن گزینه کاملا ایده آل است.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی؛ از زیبایی تا راحتی

چمن مصنوعی یک راهکار خلاقانه و به صرفه است که برای چمنزار خانه شما بهترین انتخاب شناخته می شود. در موارد زیر با مزایای استفاده از چمن مصنوعی می پردازیم:

۱٫زیبایی همیشگی

اولین مزیت نصب چمن، راحتی بیشتر صاحب خانه است. این محصول در هر نوع آب و هوایی زیبا به نظر می رسد و تغییرات آب و هوایی هیچ تاثیری روی آن نمی گذارد. در تمام طول سال، در هر شرایط چمن مصنوعی زیبا، مرتب و همچنان سبز است.

۲٫راحتی نگهداری و لذت بیشتر از باغ

چمن مصنوعی به نگهداری خاصی نیاز ندارد و لازم نیست مانند چمن طبیعی اقداماتی مانند آبیاری، کوددهی و چمن زنی انجام دهید و این زمان به لذت بردن از باغ صرف می شود. مخصوصا برای افرادی که مسن هستند و توانایی انجام مراقبت های چمن طبیعی را ندارند، این ویژگی بسیار لذت بخش است. همچنین کسانی که خانه ویلایی برای تعطیلات دارند و اغلب در این خانه حضور ندارند، چمن مصنوعی برایشان گزینه راحت تری است.

۳٫عدم نیاز به چمن زن

چمن مصنوعی مانند چمن طبیعی نیاز به سرزنی ندارد. به همین خاطر، لازم نیست چمن زن تهیه کنید. استفاده از چمن زنی اثرات بدی به محیط زیست اعمال می کند و برای انسان خطرناک است. همچنین در صورت عدم استفاده از این وسیله، در کاهش آلودگی هم قدم کوچکی برداشته اید.

۴٫حفظ محیط زیست با استفاده از چمن مصنوعی

استفاده از چمن مصنوعی از جنبه های مختلفی در حفظ محیط زیست موثر است. این نوع چمن نیاز به آبیاری ندارد و به شدت مصرف آب را کاهش می دهد. بنابراین برای آبیاری هم نیاز به لوله کشی و استفاده از آبپاش ندارید.

۵٫مناسب حیوانات خانگی

چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی بسیار مناسب است. آنها دیگر نمی توانند روی چمن مصنوعی را بکنند و خراب کنند. همچنین از نظر ادرار و مدفوع حیوانات، این محصول کاملا بهداشتی است و جنس چمن تحت تاثیر ادرار قرار نمی گیرد و به آسانی پاک می شود. اکثر حیوانات خانگی بخصوص سگ ها از این نوع چمن استقبال زیادی کردند و مانند چمن طبیعی آن را دوست دارند.

۶٫چمن مصنوعی مقرون به صرفه تر از طبیعی

نحوه نگهداری چمن مصنوعی نسبت به روش های دیگر مقرون به صرفه تر است و لازم نیست مانند چمن طبیعی برای اقداماتی مانند آفت کش، قیچی چمن، شیلنگ، کشنده علف هرز، چمن زن، آب و خورک هزینه های زیادی بپردازید. همچنین نسبت به چمن طبیعی طول عمر بیشتری دارد.

مزایای چمن مصنوعی

زیرسازی چمن مصنوعی؛ دلیل اصلی دوام چمن

دوام چمن مصنوعی و نحوه نصب آن تا حدود بسیاری به زیرسازی چمن مصنوعی مربوط می شود. اگر این مرحله با دقت انجام شود، شاهد طول عمر بلند مدتی از چمن خواهید بود. بهترین روش زیرساری نصب آن روی ماسه های تیز است. به توصیه متخصصین حرفه ای، بهترین زیرسازی شامل سه لایه است: یک لایه علف های هرز به اندازه ۲ الی ۳ اینچ، یک لایه اتصال دهنده ماسه تیز و دوباره یک لایه غشا تشکیل شده از علف هرز. حال اگر چمن مصنوعی روی سطح ناپایدار قرار گیرید به مرور زمان جابه‌جا می شود.

مراحل نصب چمن مصنوعی

مراحل نصب چمن مصنوعی باید بسیار دقت انجام شود. قبل از اجرای آن، مرحله زیرسازی چمن مصنوعی اهمیت بسیاری دارد.

  1. اولین مرحله، زیرسازی: همانطور که با مرحله زیرسازی آشنا شدید، اجرای در استحکام و دوام چمن بسیار اهمیت دارد. بنابراین برای سنجیدن زمین مورد نظر حتما از یک متخصص باتجربه کمک بگیرید. مهم ترین نکته این است که اجرای یک لایه از سنگریزه تیز برای زیر چمن است. همچنین فراموش نکنید، حدود ۶۰ الی ۸۰ میلی متر زمین را قبل زیرسازی حفر کنید تا زیرسازی و نصب طبق اصول انجام شود.
  1. آماده سازی: در مرحله آماده سازی نوبت به بتن ریزی می رسد. قبل از نصب چمن باید سطح بتن کاملا صاف، تمیز و خشک باشد. حتما به صاف بودن و نداشتن ناهمواری این سطح توجه کافی داشته باشد. اگر زهکشی برای این مرحله به خوبی انجام نشود، هنگام شستو و بارش، آب زیر چمن جمع خواهد شد.
  2.  چسباندن چمن مصنوعی: برای چسباندن چمن از چسب های مخصوصی استفاده می کنند. این چسب را باید روی بتن تمیز و خشک قرار دهید تا چمن به خوبی به آن بچسبد. سپس بعد از چند دقیقه بررسی کنید که کفپوش چمن به خوبی روی زمین چسبیده باشد.

خرید چمن مصنوعی

مطمئناً هنگام مراجعه به بازار برای خرید چمن مصنوعی با محصولات متنوعی رو به رو می شوید که انتخاب از میان آنها کمی گیج کننده است. اولین قدم برای تجربه یک خرید مطمئن پیدا کردن یک مرکز فروش چمن مصنوعی معتبر است که به شما در انتخاب نوع چمن کمک کند. ارائه چمن مصنوعی که کیفیت مناسبی داشته و طبق استانداردهای جهانی طراحی شده باشد، بسیار اهمیت دارد. ازطرفی محصولات چمن مصنوعی از نظر ضخامت، ظاهر، شکل برگ ها، تراکم و وزن در انواع مختلفی طراحی شده اند که هنگام خرید باید به این ویژگی ها توجه کافی داشته باشید.

خرید چمن مصنوعی

فروش چمن مصنوعی

امروزه فروش چمن مصنوعی توسط فروشگاه های مختلفی انجام می شود که انتخاب فروشگاه مناسب کمی سخت به نظر می رسد. اما فروشگاهی که بتواند انواع محصولات خود را با ضمانت ارائه دهد یک انتخاب مطمئن است. فروش چمن مصنوعی با قیمت مناسب هم یکی دیگر از ویژگی های مهم یک فروشگاه چمن مصنوعی است.

فروش با بالاترین کیفیت موجود + ضمانت

ترمه چمن یک فروشگاه معتبر

فروشگاه چمن مصنوعی باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا با خیال راحت نسبت به چمن مصنوعی و قیمت مناسب آن اقدام به خرید کنیم؟ یک فروشگاه زمانی به عنوان بهترین انتخاب می شود که در زمینه ارائه انواع چمن مصنوعی قیمت مناسبی در نظر بگیرد و تنوع گسترده‌ای برای انتخاب هدفمند مخاطب ترتیب دهد.

یک پیشنهاد ویژه! ترمه چمن یک تولید کننده چمن مصنوعی است که تمام محصولاتش سازگار با محیط زیست ساخته شده و خدمات پس از فروش و سیستم اجرایی مجرب آن باعث شده است اکثر مشتریان رضایت کامل از این تولیدکننده موفق کسب کنند. همچنین این مجموعه با داشتن ۱۰ سال سابقه تجربه، بازرسی های دقیق قبل، حین و بعد از مراحل تولید چمن انجام می دهد تا از کیفیت محصول مطمئن شود. ترمه چمن هم فروش عمده چمن مصنوعی دارد و هم بصورت تکی و جزئی در خدمت مشتریان می باشد.

در موارد زیر می توانید با دیگر ویژگی های خاص ترمه چمن آشنا شوید:

  • قیمت مناسب
  • کیفیت برتر
  • خلاقیت در تولید

ترمه چمن یک فروشگاه معتبر

خرید اینترنتی چمن مصنوعی با خیال راحت

خوشبختانه تولیدکننده ترمه چمن برای راحتی مخاطبین امکان خرید اینترنتی چمن مصنوعی را فراهم کرده است. شما می توانید با مراجعه به قسمت محصولات و بررسی ویژگی های مختلف هر کدام، مناسب ترین نوع چمن را انتخاب کنید و با خیال راحت سفارش چمن مصنوعی خود را به ثبت برسانید.ایده چمن مصنوعی برای مصرف کننده مزایای بسیاری دارد که اجرای آن باعث صرفه جویی در هزینه و زمان جویی می شود. مثلا برای اجرای چمن طبیعی سالانه باید حدود ۵۵ گالون آب برای هر فوت مربع در نظر بگیرید. در حالی که چمن مصنوعی هیچ نیازی به آب ندارد و باعث کاهش مصرف ماهانه آب خواهد شد.

خرید اینترنتی چمن نسبت به خرید حضوری فواید بسیاری دارد و این فواید تنها زمانی محقق می شود که باید شرکت معتبر در ارتباط باشیم. شما با کمک ترمه چمن یک خرید موفق اینترنتی را تجربه می کنید؛ بدون این که نیاز باشد برای خرید حضوری زمان زیادی را سپری کنید و دچار سردرگمی شود کدام شرکت بهتر است. علاوه بر این، شما از یک تولیدکننده معتبر داخلی خرید می کنید که خبری از هیچ واسطه ای نیست.

قیمت چمن مصنوعی

قیمت انواع چمن مصنوعی بر اساس نوع چمن، متریال به کار رفته و ارتفاع چمن مشخص می شود. بنابراین نمی توان برای این محصول قیمت دقیقی بیان کرد. ابتدا باید ابتدا نوع چمن مورد نیاز را انتخاب و سپس با مراجعه به مقاله قیمت چمن مصنوعی اطلاعات لازم در مورد هزینه را کسب کنید.

امروزه چمن مصنوعی قیمت متنوعی دارد، در واقع هر کدام از انواع چمن مصنوعی که برای هدف خاصی طراحی شده است، در بازار با قیمت های مختلفی به فروش می رسد. این موضوع نشان دهنده این است کیفیت ساخت یکی از اصلی ترین عامل های تاثیرگذار روی قیمت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چمن مصنوعی می توانید با مشاورین آنلاین این مجموعه در ارتباط باشید.

پاسخ به سوالات متداول

سوالات رایج

 

نحوه خرید چمن مصنوعی چگونه است؟

برای خرید چمن مصنوعی می توانید با مشاورین تخصصی ترمه چمن تماس بگیرید. آنها به صورت کامل در روند خرید راهنمایی تان می کنند.

نحوه خرید چمن مصنوعی چگونه است؟

برای خرید چمن مصنوعی می توانید با مشاورین تخصصی ترمه چمن تماس بگیرید. آنها به صورت کامل در روند خرید راهنمایی تان می کنند.

آیا چمن مصنوعی ارزش خرید دارد؟

چمن مصنوعی یک فرش برای فضای بیرون است و با نصب آن قدم بزرگی برای حفظ محیط زیست برداشته اید. اگر فکر می کنید گران است، باید بگوییم که دوام آن این مشکل را کاملا می پوشاند.

فروش چمن مصنوعی به صورت آنلاین امکان پذیر است؟

بله، اگر امکان خرید حضوری ندارید، به راحتی می توانید خرید آنلاین چمن مصنوعی ترمه چمن را بدون نگرانی  تجربه کنید.

چمن مصنوعی چقدر است؟

برای خرید چمن مصنوعی گزینه های مختلفی پیش رو است. برای انتخاب باید وقت زیادی صرف کنید تا مناسب ترین نوع چمن را انتخاب کنید.

قیمت چمن مصنوعی متری چقدر است؟

قیمت این محصول براساس متر مربع مشخص می شود که این مقدار برای هر مدل چمن با توجه به کیفیت و ویژگی های ساخت مشخص خواهد شد.

چگونه از چمن مصنوعی نگهداری کنیم؟

نحوه تمیز کردن چمن مصنوعی شامل:

جمع برگ ها و بقایا – از بین بردن علف های هرز – مسواک زدن – حذف زباله

آیا می توانم خودم چمن مصنوعی را نصب کنم؟

امکان نصب چمن مصنوعی مانند دیگر پروژه های ساختمانی توسط خودتان برای کاهش هزینه وجود دارد. اما باید مراحل آن را با دقت طی کنید.

آیا می توانم چمن مصنوعی را روی خاک بگذارم؟

امکان نصب چمن مصنوعی مانند دیگر پروژه های ساختمانی توسط خودتان برای کاهش هزینه وجود دارد. اما باید مراحل آن را با دقت طی کنید.

چمن مصنوعی چقدر دوام دارد؟

دوام چمن مصنوعی به نوع مراقبت و نگهداری شما بستگی دارد. اما به طور کلی، این چمن حدود ۱۰ الی ۲۰ سال دوام می آورد.

آیا چمن مصنوعی هنگام خیس شدن لغزنده است؟

چمن مصنوعی هنگام خیس شدن اصلا لغزنده نیست و برخلاف چمن طبیعی برای طولانی مدت مرطوب نمی ماند. به همین خاطر، یک گزینه عالی برای بازی کودکان است.

آیا چمن مصنوعی بد است؟

چمن مصنوعی ممکن است از راه تماس و استنشاق سلامتی ما را تهدید کند. با فرسوده شدن هم احتمال آزاد سازی مواد شیمیایی بیشتر می شود. در آخر هم برای دفن آن به عنوان زباله دچار مشکل می شویم.

مشکلات چمن مصنوعی چیست؟

۱۰  مشکل اصلی چمن مصنوعی شامل: هزینه، نرم نبودن، حرارت سطحی، رشد علف های هرز، رعایت نکات نگهداری، مسائل مربوط به زهکشی .

آیا سگ ها می توانند روی چمن مصنوعی ادرار کنند؟

بله، سگ ها می توانند روی این چمن مانند چمن طبیعی ادرار کنند و شما هم به راحتی می توانید با شستشو این مشکل را برطرف نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید