دلایل و موارد استفاده از ماده پرکننده در چمن مصنوعی

دلایل و موارد استفاده از ماده پرکننده در چمن مصنوعی

 استفاده از مواد پرکننده در چمن مصنوعی یک نکته کلیدی هنگام نصب آن است که موجب می شود تک تک تیغه های چمن به صورت عمودی باقی بمانند و از آنها حمایت شود. این کار به طبیعی بودن ظاهر چمن هم بسیار کمک می کند. همچنین هنگام راه رفتن یا بازی روی چمن مصنوعی احساس جهش می دهد و از پارچه پایه چمن به خوبی محافظت می کند. اما چمن مصنوعی بدون ماده پرکننده چه مشکلی دارد؟

استفاده از ماده پرکننده در چمن به نحوه استفاده شما از چمن مصنوعی بستگی دارد. در این مطلب به نمای کلی از مواد پرکننده می‌پردازیم:

انواع مواد پرکننده در چمن مصنوعی

همانطور که متوجه شدید عنصری که می‌تواند چمن مصنوعی شما را شگفت انگیز کند، پرکننده ها هستند. در ادامه پرکننده های چمن مصنوعی آشنا می شوید:

انواع مواد پرکننده در چمن مصنوعی

۱٫خرده لاستیک، رایج ترین

خرد لاستیک یکی از رایج ترین مواد پرکننده در چمن مصنوعی است است که از لاستیک های خودرو به دست می آید و به قطعات بسیار کوچک و خرد شده تبدیل می شود. اثبات رسیده است لاستیک های خرد شده برای کودکان و حیوانات خانگی خطری ندارد و چندین سال است به عنوان پرکننده زمین بازی به جای ماسه و سنگ استفاده می‌شود. چراکه هم نرم‌تر و هم ایمن تر از سنگ یا ماسه است.

۲٫ماسه یا گرانول سیلیس گرد

ماسه به صورت طبیعی کاملاً صاف و برای چمن مصنوعی ایده بسیار مناسبی است. دانه های سیلیس از نظر ظاهری دارای تکه های گرد و نامنظم است که به عنوان یکی پرکننده های چمن مصنوعی ایده آل شناخته می شود. سطوح صاف ماسه سیلیس اصطکاک بین ذرات را کاهش می‌دهد و از ته نشین شدن گرانول ها و سخت شدن زمین به خوب جلوگیری می کند. ماسه از دانه های سیلیس تشکیل می شود. اما همچنان یک پایه نرم و بالشتکی شناخته می شود.

امروزه گرانول های ماسه و سیلیس به عنوان پرکننده چمن مصنوعی به رنگ سبز در آمده که با تیغه های چمن ترکیب می شود. همچنین در کنار یک پلیمر و ضد میکروب از رشد باکتری ها در چمن مصنوعی جلوگیری می کند. این ماده پرکننده بیشتر در چمن مصنوعی مدارس و بازی ستفاده می شود.

دومین ماده پرکننده۳٫Enviro Fill

یکی از بهترین ماده های پر کننده برای زمین بازی بچه‌هاست که با توجه به فناوری ضد باکتری، از ایجاد بو و لکه به خوبی جلوگیری می‌کند و به تجزیه زباله های حیوانات خانگی می پردازد. همچنین در برابر سرما مقاوم است و هرگز گرما را در خود نگه نمی دارد. بنابراین هنگام در تماس بودن با چمن احساس خنکی به شما دست می دهد. همچنین در افزایش طول عمر چمن مصنوعی بسیار تاثیرگذار است.

۴٫ Shell Techn

این ماده یک ماده پرکننده صددرصد طبیعی است که از پوست گردو ساخته می شود و ظاهری به شکل دانه های صاف آسیاب شده دارد. بسیار بادوام و در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم است. همچنین به خاطر ویژگی ارگانیک بودن آن هیچ حساسیتی به همراه ندارد و بر اثر شستشو هیچ ماده شیمیایی مضری وارد خاک نمی کند.

 

مزایای چمن مصنوعی با ماده پرکننده

برخی چمن های مصنوعی به اندازه کافی متراکم هستند و به گونه ای ساخته شدند که از الیاف های بلندتر حمایت می‌کنند و موجب می شود بدون نیاز به مواد پرکننده خیلی سبک بایستند. اما پر کردن برای این نوع چمن‌ها هم توصیه می‌شود. زیرا سه هدف اصلی را انجام می دهد:

  • طبق تحقیقات انجام شده استفاده از ماده پرکننده از چمن مصنوعی در برابر قرار گرفتن اشعه ماورا بنفش محافظت می کند.
  • چمن مصنوعی مانند یک فرش روی زمین پهن می شود که با تغییر دما منبسط و منقبض می شود. در حالی که مواد پرکننده به عنوان یک ابزار عمل می‌کند و با افزایش وزن این اطمینان را به شما می دهد که چمن مصنوعی در جای خود ثابت می ایستد.
  • چمن مصنوعی یک محصول بسیار بادوام و ضخیم است است که به دلیل ساختار آن هیچ مانعی در برابر رشد علف های هرز نمی باشد. اما با پر کردن و استفاده از مواد پرکننده علاوه بر افزایش عمر محصول، یک مانع علف هرز به حساب می آید. استفاده از ماسه به عنوان ماده پرکننده باعث کاهش درجه حرارت می شود که این ویژگی برای چمن مصنوعی داخل ساختمان بسیار اهمیت دارد.

نصب چمن مصنوعی با ماده پرکننده و بدون ماده پرکننده

نصب چمن مصنوعی با ماده پرکننده و بدون ماده پرکننده

نصب چمن مصنوعی با ماده پرکننده و بدون ماده پرکننده چه فرقی دارند؟ روند نصب چمن مصنوعی در همه پروژه‌ها به یک شکل است. استفاده از ماده پرکننده در چمن مصنوعی در آخرین مرحله نصب انجام می شود، یعنی پس از آماده سازی و چیدن و نصب چمن مصنوعی در آخر پرکننده اضافه می شود. متخصصین نصب چمن مصنوعی ابتدا با کمک یک برس چمن‌ سعی می کنند مصنوعی بایستد تا بتوانند پرکننده را به آن اضافه کنند. بعد از استفاده از پرکننده دوباره بررسی می‌شود ماده به صورت مساوی در تمام قسمت های چمن اضافه شده باشد.

 سپس در آخرین مرحله هم برس زدن دوباره شروع می شود. در این حین پرکننده بررسی می‌شود و آن را روی پایه چمن فشار می دهند تا مطمئن شود پرکننده به خوبی نشست و آماده شده است.

 

مقاله پییشنهادی : نحوه نگهداری چمن مصنوعی

الیاف نایلون یا پلی اتیلن، کدام بهتر است؟

هنگام خرید چمن مصنوعی بسیاری از افراد ترجیح می دهند از الیاف نایلون استفاده کنند و تصورشان این است که الیاف چمن مصنوعی از جنس نایلون بهتر از پلی اتیلن است. با این حال  دقت به انواع الیاف چمن مصنوعی یکی از گزینه هایی است که باید هنگام خرید در نظر بگیرید. در حالی که فاکتورهای دیگری روی کیفیت چمن مصنوعی مانند نوع رشته و شکل الیاف به همان اندازه اهمیت دارد و همه این عناصر در کنار یکدیگر کیفیت چمن مصنوعی را مشخص می کند و بیانگر هزینه آن است.

پس هنگام خرید چمن مصنوعی به الیاف و دیگر فاکتورهای مهم توجه ویژه‌ای داشته باشید تا بهترین تصمیم را تجربه کنید.

یک انتخاب ویژه برای خرید و نصب چمن مصنوعی

خرید و نصب چمن مصنوعی

 

امروزه شرکت های مختلفی در زمینه فروش چمن مصنوعی فعالیت دارند، اما کدام یک به عنوان گزینه مناسب تر شناخته می شود؟ گروه تولیدی ترمه چمن یکی از بهترین تولیدکنندگان داخلی چمن مصنوعی است که به صورت کاملا حرفه ای در این زمینه خدمات انجام می دهد. محصولات این مجموعه در سه دسته بندی ورزشی، تزئینی و هیبریدی قرار دارد و برای نصب از مجرب ترین متخصص ها استفاده می کند. بنابراین شما می‌توانید بدون هیچ دغدغه ای بابت مراحل اجرای و نصب و کیفیت چمن مصنوعی از زیبایی و جذابیت محیطی که قرار است به بهترین شکل طراحی شود لذت ببرید.

همچنین هرگونه سوالی بابت قیمت چمن مصنوعی و ویژگی های آن دارید، مشاورین حرفه ای این مجموعه در هر لحظه پاسخگو شما هستند.

 

 

سوالات رایج

 

به طور معمول چه مقدار پرکننده نیاز است؟

میزان پرکننده در چمن مصنوعی به سه عامل بستگی دارد، نوع پر کردن، نوع چمن و سطح مورد نظر.

بهترین ماده برای چمن مصنوعی کدام است؟

 

به طور کلی، گرانترین ماده برای ساخت چمن مصنوعی پلی پروپلین و ارزان ترین آن نایلون می‌باشد.

هدف از پر کردن روی چمن مصنوعی چیست؟

با ایستادن برگ ها به زیبایی چمن کمک می کند. مانند یک فنر عمل می کند تا هنگام راه رفتن احساس بهتری داشته باشید. همچنین از فونداسیون چمن ‌مصنوعی به خوبی محافظت می کند و باعث افزایش طول عمر آن شما می شود.

آیا تمام چمن های مصنوعی نیاز به پر کردن دارند؟

استفاده از مواد پرکننده در مراحل نصب هر چمن مصنوعی بسیار مهم است. با افزودن پرکننده از ساختار داخلی چمن‌ مصنوعی محافظت کنید.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید