ابعاد استاندارد زمین چمن مصنوعی فوتسال

ابعاد استاندارد زمین چمن مصنوعی فوتسال 

ابعاد زمین فوتسال چقدر است؟ فوتسال یک نوع فوتبال انجمنی است که امکان بازی آن روی زمین های کوچک و در داخل خانه و فضای بسته وجود دارد. به همین منظور به آن فوتبال سالنی یا فوتبال داخل سالنی هم می گویند. این ورزش در سال ۱۹۸۵ برای اولین بار برگزار شد که تاکنون به عنوان یکی از ورزش‌های رسمی و بین‌المللی شناخته می‌شود. بازی فوتسال بین دو تیم با پنج بازیکن برگزار می شود که یکی از آنها دروازه‌بان است. تعویض به صورت نامحدود مجاز می باشد و بر خلاف دیگر روش‌های بازی فوتبال داخل سالن روی سطح سخت با خطوط مشخص شده به اجرا در می آید. معمولاً برای زمین فوتسال از چمن مصنوعی استفاده می‌کنند. ابعاد چمن مصنوعی فوتسال نسبت به چمن مصنوعی فوتبال کوچکتر است.

کاربرد چمن مصنوعی  در زمین فوتسال؛ این ورزش پرطرفدار

این روزها برای اکثر زمین های فوتسال در سراسر جهان از کفپوش چمن مصنوعی استفاده می کنند. تمام چمن مصنوعی های مناسب ورزش فوتبال برای ورزش فوتسال در داخل سالن مناسب است؛ طوری که در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت بسیار بالایی دارد و به راحتی برای محیط های مختلف قابل استفاده است.

مزایای چمن مصنوعی فوتسال بسیار گسترده است. از جمله مهم ترین آن می‌توان به کارایی بالا، بدون نیاز به تعمیر و نگهداری خاص اشاره نمود. همچنین بدون نیاز زیرسازی، بسیار سریع و راحت نصب می شود.

کاربرد چمن مصنوعی در زمین فوتسالویژگی های چمن مصنوعی فوتسال

در کنار این که ابعاد چمن مصنوعی فوتسال بسیار اهمیت دارد، بهتر است با دیگر ویژگی های مهمی که برای تهیه آن باید در نظر بگیرید آشنا شوید:

  • چمن مصنوعی باید از نظر ظاهری بسیار شبیه چمن واقعی به نظر رسد تا همیشه زمین بازی فوتسال مرتب و زیبا باشد.
  • نخ چمن مصنوعی مناسب زمین فوتسال باید انعطاف پذیری بالایی داشته باشد و در برابر تغییرات دما مقاومت خوبی از خود نشان دهد.
  • ارتفاع مناسب چمن مصنوعی فوتسال باید بین ۴۰ الی ۵۰ میلی متر باشد. مناسب ترین الیاف، الیافی است که حساسیتی برای بازیکنان ایجاد نکند و از مقاومت خوبی برخوردار باشد.

 ابعاد زمین فوتسال چقدر است؟

ابعاد استاندارد زمین فوتسال ۴۰ متر طول دارد، در حالی که عرض آن حدود ۲۰ متر است. جالب است بدانید طول و عرض زمین فوتسال برای بازی های بین المللی به ترتیب حدود ۳۸ الی ۴۲ و ۱۸ الی ۲۲ متر است. میدان این بازی دارای مساحت سه در سه متر است که همانند این مساحت برای زمین فضای باز در نظر گرفته می شود. البته یک عامل تاثیرگذار روی ابعاد زمین فوتسال چمن مصنوعی، تعداد بازیکنان است.ب ه عنوان مثال، زمین چمن مصنوعی مناسب بازی کودکان نسبت به بزرگسالان متفاوت است و معمولاً برای بازی کودکان در مجموع ۲۰۰ متر در نظر می گیرند که گاهی اوقات می تواند این مقدار کمتر باشد.

ابعاد زمین چمن مصنوعی برای آموزش در مدارس و دانشگاه ها هم متفاوت است و با توجه به رده سنی آنها و متراژ زمینی که در دست می باشد تعیین می شود.

نکات مهم برای نصب چمن مصنوعی فوتسال

نحوه نصب چمن مصنوعی فوتسال همانند زمین فوتبال می باشد و تنها لازم است برخی نکات در نظر گرفته شود. اگر فضای باز برای اجرا در نظر دارید، باید زیرسازی چمن مصنوعی به صورت اصولی اجرا شود. زیر شرایط خاص دارد و باید یک شیب مناسبی در نظر گرفته تا احتمال تجمع آب، هنگام تغییرات آب و هوا کاهش پیدا کند.

در حالی که اگر نصب این محصول قرار است در محیط سرپوشیده اجرا شود، نگرانی کمتری وجود دارد و نحوه اجرا خیلی سریع و بدون دردسر است؛ تنها کافی است چمن مصنوعی روی کفپوش محکم قرار گیرد.

نکات مهم برای نصب چمن مصنوعی فوتسال

از چمن مصنوعی بدون محدودیت لذت ببرید! 

همانطور که می‌دانید، تقاضا برای خرید چمن مصنوعی رو به افزایش است. انتخاب از میان انواع چمن مصنوعی در بازار سخت به نظر می رسد. اما محض پیدا کردن یک گروه معتبر برای خرید چمن مصنوعی تمامی دغدغه ها از بین می رود؛ گروهی که بتواند شما را در انتخاب چمن مصنوعی فوتسال و دیگر زمینه‌ها راهنمایی کنند تا بهترین انتخاب را متناسب با نیاز خود داشته باشید.

از میان تولیدکنندگان و فروشگاه‌های مختلف، تنها گروه تولیدی یاراپویش (ترمه چمن) یکی از بهترین و با سابقه ترین تولیدکنندگان داخلی است که بهترین چمن مصنوعی لوکس و جذاب را در اختیار شما قرار می دهد. این مجموعه تمام تلاش خود را برای ارائه محصول با کیفیت متناسب با نیازهای مختلف به کار گرفته و از بهترین متریال ها مطابق با استاندارد روز دنیا استفاده می کند.

 اگر هرگونه سوالی نسبت به زمین فوتسال و قیمت چمن مصنوعی فوتسال دارید، مشاورین تخصصی یارا پویش هر لحظه پاسخگو شما هستند.

 قیمت چمن مصنوعی فوتسال 

عوامل مختلفی روی قیمت چمن مصنوعی فوتسال تاثیر گذار است. این محصول با توجه به ویژگی های مختلفی طراحی و ساخته می شود که هر کدام از این ویژگی‌ها مانند ارتفاع، الیاف، تراکم و رنگ چمن مصنوعی روی قیمت‌ها تأثیرگذار است. هر چقدر کیفیت و دوام این محصول بیشتر باشد، مطمئنا هزینه ای که باید بابت آن پرداخت کنید بیشتر خواهد شد.

خرید اسان از کارشناسان فروش ترمه چمن

امروزه چمن مصنوعی با توجه به طول عمر مفید به فروش می رسد. تولیدکنندگان نهایت تلاش خود را برای طراحی چمنی که به واقعیت نزدیکتر باشد، انجام می‌دهند. هرچقدر این تلاش به نتیجه مثبت رسد، مطمئنا قیمت چمن مصنوعی کاملا متفاوت خواهد بود.

نتیجه گیری 

مطمئناً با انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای اجرای زمین بازی فوتسال بهترین نتیجه را مشاهده خواهید کرد و بعدها با نگاه کردن به آن از تصمیم خود لذت می برید. این ایده به شما کمک می کند بهترین شرایط برای بازی خلق کنید و بدون احتمال آسیب دیدگی روی کیفیت و افزایش عملکرد بازی خود کار کنید.

نتیجه گیری

سوالات رایج 
اندازه استاندارد چمن مصنوعی چقدر است؟چمن مصنوعی در اندازه های استاندارد حدود ۴ متر عرض و ۲ متر طول ارائه می شود.
بهترین چمن مصنوعی زمین فوتسال چیست؟معمولا بهترین چمن مصنوعی ورزشی برای فوتسال مناسب است. انتخاب ویژگی ها و حساسیت‌های این بازی طراحی شده، گزینه مناسبی می باشد.
هزینه اجرای زمین فوتسال با چمن مصنوعی چقدر است؟هزینه اجرای این زمین بازی با توجه به متراژ مشخص می شود. اجرای زمین فوتسال به عوامل مختلفی بستگی دارد و این عوامل روی قیمت تاثیر گذار هستند. بنابراین در کنار مشخص کردن متراژ، میزان بودجه خود را هم در نظر بگیرید.
طول زمین فوتسال چقدر است؟   اندازه زمین فوتسال براساس ابعاد سالنی در نظر گرفته می شود که یکی از رایج ترین طول و عرض زمین فوتسال مشاهده شده، ۲۰ *۴۰ است.  
زمین فوتسال چند متر است؟متراژ زمین فوتسال بسیار کوچک تر از زمین فوتبال است که برای اجرا در سالن های مختلف، اندازه های متفاوتی در نظر می گیرند.
زمین فوتسال در چه فضاهای قابل اجراست؟از آنجایی که این ورزش نسبت به فوتبال فضای کمتری نیاز دارد به راحتی در زمین های کوچک قابل اجراست و حتی می توان در حیاط یا ویلای شخصی این بازی را با کمک چمن مصنوعی ایجاد نمود.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید