شما در حال مشاهده هستید چگونه تراکم چمن مصنوعی را اندازه گیری کنیم؟

چگونه تراکم چمن مصنوعی را اندازه گیری کنیم؟

چمن مصنوعی از زمان بدو تولدش، با استقبال زیادی روبرو شد. به لطف پیشرفت فناوری، از آن به عنوان یک جایگزین جعلی چمن طبیعی استفاده می شود. یکی از ویژگی های مهم این ایده تراکم چمن مصنوعی است. چمن مصنوعی از نخ های مختلف در ارتفاع های متفاوت طراحی و ساخته می شود که هر مدل برای هدف خاصی قابل اجراست.

پس انتخاب بهترین چمن مصنوعی بیشتر از آن چیزی که در نگاه اولین به چشم می آید، سخت تر است و باید قبل از خرید چمن مصنوعی جنبه های بسیاری را در نظر بگیرید.

انتخاب چمن مصنوعی برای تراس، بالکن، زمین ورزشی و … یک ایده شگفت انگیز است. اما شما باید از خرید محصول بی کیفیت خودداری کنید. چمن مصنوعی باید تراکم مناسبی داشته باشد و نظر کیفیت خیلی زود ظاهر و زیبایی خود را از دست ندهد.

ویژگی هایی مانند مواد، ارتفاع، الیفات، ساختار الیاف و ضخامت و تراکم همگی نقش مهمی در عملکرد ایده آل چمن مصنوعی دارد که در این مطلب روی تراکم آن تمرکز می کنیم.

 

نحوه اندازه گیری تراکم چمن مصنوعی، بسیار ساده و راحت

تراکم در چمن مصنوعی چگونه بدست می آید؟ بسیار راحت است. تنها کافی است تراکم طولی را ضرب تراکم عرضی کنید. اما این دو المان چیست و برای بدست آوردن آن چکار باید کنیم؟

تراکم طولی چمن مصنوعی: به تعداد الیاف های بافته شده در ردیف طولی به اندازه یک متر، تراکم طولی چمن مصنوعی می گویند. برای اندازه گیری راحت تر ابتدا ۱۰ سانتی متر را در نظر بگیرید و تعداد گره ها را بشمارید. سپس تعداد بدست آمده را ضرب ۱۰ کنید.

به همین راحتی تراکم طولی بدست می آید.

تراکم عرضی چمن مصنوعی: تراکم عرضی هم مانند تراکم طولی بدست می آید. فقط به جای طول قسمت عرض چمن را باید محاسبه می کنید. تراکم عرضی چمن مصنوعی به تعداد گره های موجود در یک متر مربع از چمن در ردیف عرضی گفته می شود.

تراکم عرضی چمن مصنوعی

بهترین تراکم چمن مصنوعی

حال سوالی که در ذهن شما ایجاد می‌شود این است که بهترین تراکم چمن مصنوعی چقدر است؟ هر چقدر تراکم چمن بیشتر باشد کیفیت چمن مصنوعی بهتر است. اما تعداد استاندارد تراکم چیست؟ قبل از این که بهترین تراکم چمن را مورد بررسی قرار دهیم باید بدانید در بافت چمن ‌مصنوعی پنج نوع ردیف وجود دارد. در واقع فاصله بین ردیف ها برای هر چمن متفاوت است. با توجه به نوع استفاده کفپوش بافت و فواصل چمن مصنوعی مشخص می شود.

ردیف بافت ۵٫۸ اینچ

این نوع چمن مصنوعی در فواصل هر ردیف فاصله بسیار زیاد طراحی شده که برای پوشاندن آن از مواد پرکننده استفاده می شود.

ردیف بافت ۵٫۱۶ اینچ

این مدل بیشتر برای چمن مصنوعی تزیینی استفاده می شود که دارای فواصل بافت ۷٫۹۳ است. ردیف بافت ۸٫۳ اینچ رایج ترین مدل بافت چمن مصنوعی ردیف بافت ۳٫۸ اینچ است

ردیف بافت ۵٫۳۲ اینچ

تراکم این محصول از نظر بسیاری از خریداران بسیار جذاب است و توجه خیلی ها را به خود جلب می کند. این محصول بیشتر برای چمن موکتی استفاده می شود که فاصله ردیف ها بسیار کم است و در هر متر مربع حدود ۲۵۷ ردیف وجود دارد.

ردیف بافت ۱٫۸ اینچ

این مدل چمن مصنوعی پرتراکم ترین چمن مصنوعی است که فواصل بین ردیف ها بسیار کم است و هر متر مربع چمن شامل تعداد گروه های بسیار بالایی است.

ردیف ۳٫۸ اینچ

این مدل بافت بسیار رایج است و بیشتر در طراحی محصولات خارجی مشاهده می شود. تعداد ردیف در هر متر مربع ۱۰۵ می باشد.

ردیف 3.8 اینچ

چگونه بدون شمارش تراکم الیاف را بسنجیم؟

اکثر خریداران هنگام انتخاب چمن مصنوعی نمی توانند به شمارش تراکم طولی و عرضی  بپردازند. با این حال، تراکم از قبل مشخص شده است و تمام محصولات دارای مشخصات دقیق هستند. البته فراموش نکنید هر مدل چمن مصنوعی با تراکم مناسبی طراحی و ساخته می شود. مثلاً چمن مصنوعی فوتبال دارای تراکم بسیار بالایی است که نسبت به چمن مصنوعی تزیینی قیمت بیشتری دارد و از نظر ظاهری بسیار متفاوت است. معمولاً الیاف چمن تزیینی دارای ارتفاع بلندتری است. اما تراکم کمتری نسبت به چمن مصنوعی ورزشی دارد.

راحت ترین راه برای تشخیص تراکم چمن مصنوعی توجه به وزن محصول است. هر چقدر تراکم و بافت و پرپشتی گره ها بیشتر باشد، ضخامت چمن بیشتر خواهد شد و وزن آن نیز با توجه به میزان تراکم افزایش پیدا می کند.الیاف

 

یک پیشنهاد منحصربه فرد!

چمن مصنوعی را از کجا خریداری کنیم؟ امروزه فروشگاه های مختلفی در زمینه فروش چمن مصنوعی فعالیت دارند که انتخاب از میان آن ها کمی سخت به نظر می رسد. اما برای تجربه یک خرید خوب و مطمئن اصلا نگران نباشد. چرا که ما برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم! شرکت تولید یاراپویش (ترمه چمن) یکی از بهترین و باسابقه ترین تولیدکننده های داخلی است که تمام تلاش خود را برای ارائه محصولات باکیفیت و حرفه ای، براساس استانداردهای روز به کار گرفته است.

با مراجعه به قسمت محصولات و آگاهی از مشخصات  دقیق آن ها، به راحتی می توانید یک انتخاب دقیق داشته باشید. محصولات این مجموعه به سه دسته تزیینی، هیبریدی و ورزشی تقسیم شده است. اگر هر سوال و ابهامی بابت ویژگی ها و قیمت چمن مصنوعی داشته باشید، مشاورین تخصصی این مجموعه هر لحظه پاسخگو شما هستند.

نتیجه گیری

حتما هنگام خرید چمن مصنوعی به محیط مورد نظر و نوع استفاده آن توجه ویژه داشته باشید تا از میان محصولات مختلف بهترین را انتخاب کنید. اگر چمن را برای محیط پرتردد نیاز دارد، حتما از محصولات پرتراکم استفاده کنید. اما چمن مصنوعی مناسب حیاط یا بالکن نیاز به تراکم بالا ندارد.

نتیجه گیری

سوالات رایج

 

چگونه چگالی چمن مصنوعی را محاسبه کنیم؟

در هر یک متر مربع چندتا گره وجود دارد؟ تعداد گره ها موجود در یک متر مربع چمن میزان چگالی را نشان می دهد.

وزن چمن مصنوعی چقدر است؟

وزن چمن مصنوعی حدود ۳۰ الی ۹۰ اونس است. اکثر چمن مصنوعی های مسکونی حدود ۵۰ الی ۸۰ اونس در هر حیاط متغیر است.

بهترین وزن چمن مصنوعی چقدر است؟

چمن مصنوعی با توجه به کیفیت ساخت دارای وزن های متفاوتی است. به طور کلی، وزن محصولات بین ۲ الی ۳ کیلوگرم برای هر متر مربع مشخص شده است.

بهترین تراکم چمن مصنوعی ورزشی چقدر است؟

از آنجا که ساختار چمن مصنوعی ورزشی بسیار اهمیت دارد، تراکم انتخاب آن ها باید مناسب باشد. به طور کلی، تراکم طولی چمن حدود ۱۴۰ الی ۱۶۰ گره است.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید