فنس چمنی

فنس چمنی (کاربرد، خرید و قیمت)

شاید گاها خیلی از جاها دیده اید که در هر فصل سال، فنس هایی برای یک مکان مورد استفاده قرار گرفته که چمنی شکل هستند. این فنس چمنی که درمورد آن صحبت خواهد شد، حتی بدون اینکه دچار خزان شود، همیشه سبز و باطراوت دیده می شود. شاید شما نیز بعد از دیدن این فنس ها، دوست داشتید که، برای زیبا سازی محل مورد نظر خود، از فنس های چمنی استفاده کنید.

خیلی وقت ها با شنیدن اسم فنس، ما دیدگاه متفاوتی نسبت به این واژه داشتیم. به طوری که حس می کردیم فنس، تشکیل شده از سیم های خارداری است که، دور تا دور یک مکان استفاده میشود. ولی امروزه، این فنس ها نه تنها به شکل فلز نیستند؛ بلکه برای زیبایی بیشتر، فنس های چمنی نیز وارد بازار شده و مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این فنس های چمنی، به شما این امکان را می دهد که بدون نگرانی  برای امنیت یک مکان نیز از آنها استفاده کنید.

 

فنس چمنی چیست؟

فنس چمنی درست است که به عنوان حصار کشی مورد استفاده قرار می گیرد. ولی در عین حال برای ایجاد ایمنی و زیبایی نیز، کاربرد دارد. فنس چمنی نوعی چمن مصنوعی و ترکیبی از ماده فلزی و پلیمری است.اگر می خواهید، فنس های چمنی که استفاده می کنید؛ از مقاومت بیشتری برخوردار باشند، سراغ فنس هایی بروید که جنس آنها از گالوانیزه باشد؛ زیرا مقاومت بیشتری در مقابل رطوبت و نور دارند و دچار زنگ زدگی نمی شوند.

 

نمونه محصول بکار رفته بعوان جایگزینی برای دیوار

 

ویژگی های فنس چمنی

  • در تمام فصول سال همیشه سبز می ماند.
  • قابل شست و شو است.
  • دوام بالایی دارند.
  • حفظ حریم خصوصی
  • نصب آسان
  • زیبایی
  • مقرون به صرفه

 

فنس چمنی در چه جاهایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

شما با استفاده از فنس های چمنیکه مدلی از چمن مصنوعی تزئینی می باشد علاوه بر اینکه می توانید امنیت یک مکان را تامین کنید، فضای زیبایی را نیز به نمایش می گذارید. فضایی که همیشه سبز دیده خواهد شد.

جایگزین دیوار کشیدن

فنس چمنی، جایگزین خوبی برای دیوار کشیدن می باشد. زیرا هزینه ی آن نسبت به دیوارکشی خیلی کمتر و به صرفه تر نیز خواهد بود.

حصار کشی اطراف باغ، ویلا و حیاط

شما به راحتی می توانید از فنس چمنی برای حصار کشی اطراف باغ، ویلا، حیاط یا هرجایی که مد نظر شما باشد؛ استفاده کنید. فنس های چمنی محیطی همیشه سبز را به شما هدیه خواهند داد. برخلاف فنس های فلزی که حتی، بعد نصب آنها، فضا از بیرون قابل مشاهده است، فنس های چمنی هیچ گونه دیدی نخواهند داشت. مثل دیواری که هیچ  دیدی از بیرون ندارد و باعث ایجاد فضای خصوصی خیلی بیشتری در محیط زندگی شما خواهد شد.
در کنار مطلب اشاره شده از شما دعوت میکنیم به مقاله چمن مصنوعی برای باغچه، باغ و ویلا نیز سر بزنید.

 

شرایط نگهداری از فنس های چمنی چگونه است؟

نگهداری از فنس های چمنی مانند نگهداری از چمن مصنوعی بسیار آسان است. شما می توانید گرد و غبار ناشی از هوا یا باد را  از روی فنس چمنی  به راحتی با شلنگ آب تمیز کنید. این کار به آسانی آلودگی را از روی فنس های چمنی پاک خواهد کرد.

 

شرایط نصب فنس چمنی چگونه است؟

این کار، کار دشواری نیست. شما ابتدا برای اینکه فنس چمنی را نصب کنید همانند نصب چمن مصنوعی محدوده ی خود را مشخص کرده و اگر گیاه یا درختی در آن محوطه باشد؛ باید یا مرز فنس کشی خود را تغییر دهید؛ یا آن ها را ببرید، که به نظر من، مرز خود را کمی تغییر دهید یا طوری باشد که به درخت، آسیب نرسد واز درخت نیز در طراحی فضا استفاده کنید. سپس با استفاده از سیم و ریسمان، فنس های چمنی مورد استفاده ی خود را به یکدیگر وصل کنید. البته اگر نسبت به نصب فنس چمنی اطلاعاتی ندارید توصیه می شود حتما از یک متخصص کمک بگیرید تا در نصب فنس فنس ها با مشکل مواجه نشوید.

 

فنس چمنی بعنوان حفاظ بالکن

 

در چه جاهایی می توان از فنس های چمنی استفاده کرد؟

شما می توانید در هر جایی که، بنظر شما، باید حصار کشی شود و آن مکان قابل دید نباشد؛ از فنس چمنی کمک بگیرید. حتی اگر میخواهید، جلوی دید بالکن  خود را از بیرون بگیرید؛ از فنس چمنی استفاده کنید؛ یا اگر می خواهید از پشت بام خود به عنوان حیاط استفاده کنید؛ فنس چمنی در طراحی آن موثر خواهد بود.

اطراف باغ و ویلا

همچنین همان طور که گفته شد در حصار کشی اطراف باغ و ویلا نیز کاربرد دارد. شما می توانید هر مکانی را که می خواهید از حریم خصوصی آن، محافظت کنید، با فنس چمنی محل مورد نظر خود را پوشش دهید

 

عمر فنس های چمنی چقدر می باشد؟

فنس چمنی در برابر انواع شرایط محیطی، اعم از نور،رطوبت، برف و باران مقاوم است و  شما نگران این نخواهید بود که نور خورشید، باعث آسیب به فنس های چمنی شود و حتی شما از رسیدگی مداوم به آنها خیالتان نیز راحت خواهد بود.

عدم نیاز به مراقبت دائمی

فنس چمنی برخلاف چمن طبیعی به مراقبت دائمی نیاز ندارد؛ نیازی به آبیاری ندارد و شما برای سال های طولانی بدون تعویض یا تعمیر آن، می توانید از آن استفاده کنید.

 

سخن پایانی

شما بدون نگرانی می توانید از فنس چمنی  در محیط مورد نظر خود  چه از نظر زیبایی و چه از نظر امنیت، استفاده کنید. با این کار همیشه فضای سبز، خواهید داشت و این فضای سبز، محیط مورد نظر شما را زیبا تر  نشان خواهد داد. شاید این فنس ها نسبت به دیوار آجری قیمت پایین تر و نسبت به فنس فلزی، کمی قیمت بالاتری داشته باشند؛ ولی این را در نظر بگیرید که فنس های فلزی معایب خیلی زیاد تری نسبت به فنس های چمنی داشته و زیبایی خود را پس از مدتی از دست می دهند و از نظر ظاهر شکل جالبی نخواهند داشت. ولی فنس های چمنی همیشه سبز دیده خواهند شد. شما نیز هر وقت که خواستید آن را تمیز کنید؛ تنها با شستن فنس چمنی با شلنگ آب، فنس چمنی   شما مثل روز اول تمیز خواهد شد. همچنین همیشه ظاهر جذابی به فضا خواهد داد.

فنس چمنی نه تنها فضا را زیبا جلوه می دهد بلکه یک حصار دائمی خواهد بود که امنیت آن مکان را نیز تضمین خواهد کرد. از فنس های چمنی نیز می توان در مکان هایی که برای رشد گیاه یا چمن مناسب نیستند و نمی توان جلوه ی سبزی به آن محیط بخشید؛استفاده کرد. این فنس ها برای زیبا سازی محیط، کاربرد بسزایی دارند و برای مدت طولانی، فضا را زیبا و سرسبز جلوه خواهند داد. شما نیز به راحتی می توانید، یک فضای سبز برای خود بسازید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید