چمن منصوعی برای پدل

خرید چمن مصنوعی پدل با بهترین قیمت + تضمین اصالت کالا

چمن مصنوعی پدل نوعی از چمن مصنوعی می باشد که برای ایجاد پوشش هم سطح در زمین ورزشی پدل پیاده سازی می شود. سال‌هاست که با وارد شدن انواع چمن مصنوعی به ایران، این کاورها تبدیل به گزینه ای استاندارد برای پوشش زمین‌های ورزشی شده‌ است. سطح نرمی که علاوه بر حالت تزئینی و حفاظتی، مزایای دیگری هم دارد. مهم ترین مزایای این پوشش سبز رنگ، عدم نیاز به آبیاری و در نتیجه کاهش مصرف آب و جلوگیری از آسیب جسمی به ورزشکاران است.

پدل چه نوع ورزشی است؟

اگر تابه‌حال چیزی در مورد این ورزش نوظهور نشنیده‌اید، باید بگوییم این ورزش دونفره تنها نیاز به ۲ راکت دارد و در زمینی محصور شده با دیوارهای شیشه‌ای اجرا می‌شود. این ورزش مهیج تلفیقی از اسکواش و تنیس است که در زمینی با ابعاد ۲۰×۱۰ متری با نصب توری ۱۰ متری (پهنای ۸۸ سانتی متر) انجام می‌شود. ممکن است بازی بین دو نفر و در مواقعی میان دو تیم دو نفره برقرار شود. این ورزش راکتی چند سالی است که در ایران طرفداران پر و پا قرصی پیدا کرده است. به همین دلیل تقاضا برای چمن مصنوعی پدل پیوسته افزایش می یابد.

یکی از ملزومات اصلی این بازی همگانی بعد از شکل گیری زمین، انتخاب نوع چمن است. بدون شک چمن پوشاننده زمین ورزشی باید خصوصیات ساختاری استانداردی داشته باشد تا از ورزشکاران حین حرکات سریع ورزشی حفاظت کند. این بازی این روزها به قدری فراگیر شده است که در اسپانیا بعد از فوتبال، پرطرفدارترین ورزش این کشور محسوب می‌شود.

راکت، توپ و چمن منصوعی پدل

چرا چمن مصنوعی پدل نسبت به حالت طبیعی آن ایده‌آل تر است؟

بعضی ورزش‌ها مانند اسکواش و پدل هیجان زیادی دارند و بازیکنان در طول بازی باید با سرعت به این سمت و آن سمت بدوند. در صورتی‌که پوشش زمین ورزشی هم سطح و یکنواخت نباشد، مسلماً ورزشکاران دائماً در معرض آسیب خواهند بود. با وجود این‌که چمن طبیعی و مصنوعی هر ۲ گزینه‌های ایده‌آلی برای پوشش زمین‌های ورزشی هستند، اما در همه شرایط نمی‌توان از چمن طبیعی بهره برد. گاهی به دلیل هزینه‌های هنگفت، امکان آبیاری چمن طبیعی وجود ندارد، یا این‌که زمین ورزشی در منطقه ای مستقر شده است که از لحاظ آب‌وهوایی برای رشد چمن مناسب نیست.

در چنین موقعیت‌هایی است که طراحی چمن مصنوعی پدل امکان بهره‌وری از زمین در گرما و سرمای شدید را مهیا می‌کند. چمنی که برای زمین‌های ورزشی در نظر گرفته می‌شود، باید شرایط را برای ورزشکار راحت‌تر کند. می توان این‌ موضوع را در مورد ورزش پدل راحت‌تر توصیف کرد. در این کاربری از زمین ورزشی، چمن باید تراکم و مقاومت بالایی در برابر لگد شدن داشته باشد. با ایجاد اصطکاک سرعت ورزشکار را کم نکند. از سوی دیگر الیاف کوتاه چمن مصنوعی بهترین حالت را برای تحرکات سریع ورزشکاران ایجاد می‌کند.

مناسب ترین چمن مصنوعی برای زمین های ورزشی مختلف مانند پینت بال، فوتبال و پدل نوع چمن امگا و دیاموند می باشد. چمنی که در برابر ضربات شدید و کوبش، مقاومت و انعطاف پذیری بالایی دارد و به سرعت به حالت اولیه باز می گردد. مهم ترین قابلیت چمن مصنوعی پدل این است که از آسیب رسیدن به بازیکنان در حین بازی جلوگیری می کند. این چمن ها در مدلها و کاربری های مختلف اندازه های متفاوتی دارند که جهت آشنایی بیشتر با مشخصات آن ها علاوه بر تماس با کارشناسان ما می توانید از صفحه محصولات نیز دیدن کنید.

چمن مصنوعی پدل پوششی همیشه‌سبز و بی‌دردسر

در مقایسه چمن طبیعی و چمن مصنوعی برای پدل واضح است که بزرگ‌ترین مزیت چمن مصنوعی عدم نیاز به آبیاری است. ضمن این‌که در هر موقعیت آب‌وهوایی حتی با گرمای ۶۰ درجه این سطح پوششی قابل اجراست. بدون این‌که دغدغه‌ای از بابت آسیب احتمالی به آن وجود داشته باشد. نظافت راحت و سریع گرد و غبار این سبک چمنها با کمک فشار آب و فرچه pvc مزیت بارز دیگری محسوب می شود. در نهایت بزرگ‌ترین قابلیتی که برای ورزشکاران دارد، امکان بهره‌وری از زمین در هر ساعتی از شبانه روز است. ایستایی و مقاومت کوبشی آن نیز کمک می‌کند ورزشکاران در هر فصل سال بتوانند به ‌راحتی به تمرین‌هایشان ادامه دهند.

چمن مصنوعی پدل

چرا چمن مصنوعی پدل را انتخاب کنیم؟

همان طور که می دانید بستر زمین ورزشی تاثیر عجیبی در نحوه عملکرد بازیکنان دارد. احتمالا این تفاوت را در زمین های چمن فوتبال مختلف و نوع بازی فوتبالیست ها مشاهده کرده اید. بگذارید واضح تر بگویم همه  امکانات ورزشی باید دست به دست هم بدهند تا رقابت خوبی را تجربه کنید. حقیقتش را بخواهید بازی در زمین چمنی که ناهمواری دارد یا سطح چمن آن یکنواخت و هم سطح نیست تمرکز بازیکن را از بین می برد. پس حتما شما هم تایید می کنید که چمن مصنوعی پدل با تراکم بالا و سطح نرم و یکدست تجربه دلپذیری از ورزش روزانه به ارمغان می آورد.

ترمه چمن یکی از برندهای ارائه‌دهنده چمن مصنوعی پدل است که ایمنی و عملکرد راحت ورزشکاران را حین تمرینهای ورزشی تضمین می‌کند. از سوی دیگر به دلیل مقاومت بالای الیاف محصولات ارائه شونده توسط مجموعه ما در برابر مالش به ماسه، ماندگاری سیستم تایید می شود. در حقیقت این سیستم‌ پوشاننده عملکرد ورزشکاران را به حداکثر می‌رساند. ضمن این‌که به دلیل طراحی یکنواخت و هم سطح زمین ورزشی، امکان کنترل توپ راحت‌تر خواهد بود.

چمن مصنوعی در برند ترمه چمن برای زمین‌های ورزشی در محوطه داخلی و خارجی طراحی ‌شده است. تامین امکانات مناسب محوطه‌های چمن برای ترویج ورزش پدل، مهم‌ترین هدف این برند است. چمن مصنوعی پدل جدیدترین نسل از سیستم چمن مصنوعی با الیاف تک‌رشته‌ای با ساختار قائم و نیمه مقعر و پرشده با سیلیس است. پدل نوعی ورزش همگانی است که ایمنی زمین آن اهمیت زیادی دارد. سطح زمین باید به‌گونه‌ای صاف و مسطح باشد که تمام تمرکز ورزشکاران به بازی معطوف شود. برخلاف نخ‌های فیبریل شده در انواع چمن مصنوعی قدیمی، الیاف چمن مصنوعی پدل ویژگی‌های بهینه ای همچون اصطکاک، انعطاف‌پذیری، مقاومت در برابر سایش را در طولانی‌مدت حفظ می‌کنند.

تکنولوژی ساخت چمن مصنوعی امگا و دیاموند موجب می شود رشته ها انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند. به این صورت که بعد از افتادن بازیکن یا ضربه توپ به زمین، این فیبرها به حالت اولیه خود بازمی گردند. هر مقطع از چمن مصنوعی همانند گلدانی همگن و منظم است. بنابراین چمن مصنوعی پدل با شدیدترین ضربه ها مجددا به حالت اولیه باز می گردد. ویژگی های ساختاری این الیاف:

 • رنگ سبز زمرد یا سبز زیتونی همراه با ثبات رنگ
 • رولهای با عرض های متفاوت و گوناگون
 • بسیار نرم و لطیف و بدون الکتریسیته ساکن
 • بهره وری از باکیفیت ترین مواد اولیه ضد آتش با ماندگاری زیاد
 • بازگشت سریع الیاف به حالت طبیعی بعد از کوبش
 • خاصیت ارتجاعی زیاد همراه با دوام و حالت ایستایی بالا
 • مقاومت بسیار بالا در برابر فیبریله شدن
 • مناسب استادیوم ها و انواع زمین های ورزشی کوچک و بزرگ
عکس وزشکاران هنگام مسابقه ورزشی

شاخص ترین ویژگی های چمن مصنوعی پدل

همان‌طور که اشاره شد چمن مصنوعی پدل مزایای بی‌شماری نسبت ‌به سطوح پوششی دیگر دارد. مواردی مانند:

 • بالا بردن عملکرد ورزشکاران
 • مقاومت سایشی بالا
 • راحتی در تمیز کردن و نگهداری آسان
 • احتمال کمتر ساییدگی و آسیب
 • جهش طبیعی توپ روی سطح
 • عدم نیاز به آبیاری
 • قابل استفاده در تمام فصول و ۲۴ ساعت شبانه روز

چمن مصنوعی پدل یکی از بهترین انواع چمن است که در چند سال اخیر بیشترین سهم را در بازار تولیدات چمن مصنوعی جهان داشته است. مهم ترین تفاوت میان چمن مصنوعی ورزشی و تزئینی استانداردهای ویژه ای است که باید در ساختار چمن ورزشی رعایت شود.

آنچه مسلم است ویژگی اصلی که استاندارد بودن این چمن ها را نشان می دهد، حالت ایستایی ۹۰ درجه الیاف است. چمن مصنوعی ماندگاری طولانی دارد. به طوری که در زمین ورزشی به مدت طولانی در حدود ۴ تا ۶ سال ماندگاری خواهد داشت. البته باید توجه داشت که این میزان طول عمر به جنس الیاف و شرایط نگهداری نیز بستگی دارد. یکی از جذابیت های چمن مصنوعی این است که اگر قسمتی از زمین ورزشی در اثر شدت ضربات آسیب دیده باشد، می توان همان قطعه از چمن مصنوعی با ابعاد مشخص را تعویض کرد.

چمن مصنوعی پدل هم مانند هر پوشش مصنوعی دیگر پس از چند سال کارایی و عمر مفیدش به پایان می رسد و باید تعویض شود. در صورتی که به این مورد رسیدگی به موقع نشود، ممکن است به پای ورزشکاران گیر کرده و باعث مصدوم شدن آنها شود. علاوه بر این کیفیت بازی و عملکرد افراد را کاهش می دهد. این مدت زمان عمر مفید معمولا در معرفی تبلیغاتی محصول ذکر می شود که اغلب چیزی در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار ساعت مصرف درج شده است. البته با نگهداری مناسب می توان عمر مفید این چمن ها را بالاتر برد.


سایر چمن مصنوعی های ورزشی:


چمن مصنوعی فوتبال، چمن مصنوعی گلف، چمن مصنوعی پینت بال، چمن مصنوعی بیس بال، چمن منصوعی هاکی

پاسخ به سوالات متداول

چرا در زمین چمن مصنوعی پدل ماسه ریخته می شود؟

پاشیدن ماسه در لابلای چمن مصنوعی از لغزش سطحی جلوگیری کرده و امکان کنترل موثرتر توپ را فراهم می کند. در ضمن از سر خوردن بازیکنان ممانعت خواهد کرد. ضمن اینکه استفاده از شن و ماسه و سیلیس ماندگاری چمن را افزایش داده و از سایش و پارگی آن جلوگیری می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید