چمن مصنوعی چند منظوره چیست

چمن مصنوعی چند منظوره چیست و کجا کاربرد دارد؟

امروزه چمن‌ مصنوعی نه تنها برای زمین‌های ورزشی بلکه برای طراحی فضای سبز با جنبه‌های مثبت استفاده می شود. متقاضیان این محصول روز به روز در حال افزایش است و با وجود مزایا و کاربردهای متنوع، از آن به عنوان نوعی کفپوش با استقامت و دوام بالا مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر به چمن مصنوعی چمن منظوره هم گفته می‌شود.

موارد استفاده چمن مصنوعی

چمن مصنوعی از زمان تولدش در دهه ۱۹۶۰ به صورت چشمگیری گسترش پیدا کرد تا جایی که امروزه به خاطر پیشرفت های فناوری امکان استفاده از آنبه صورت خاص و منحصر به فرد برای بالکن ها، مدارس، مهدکودک‌ها و باغچه های سبز مشاهده می شود.

در ادامه به موارد استفاده چمن مصنوعی می پردازیم تا بهتر موضوع چندمنظوره بودن آن را درک کنید:

۱٫محبوبت بسیار در باغ های مسکونی

یکی از محبوب ترین استفاده ها از چمن مصنوعی، نصب آن در باغ های مسکونی است که به عنوان جایگزین مناسب چمن طبیعی بسیار کاربرد دارد. دلیل محبوبیت آن سرعت فوق العاده در نصب چمن مصنوعی و عدم نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم است و در عین حال، زیبای چمن طبیعی را به ارمغان می آورد.

۲٫ چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی

یکی دیگر از موارد استفاده از چمن مصنوعی چند منظوره زیرانداز حیوانات خانگی است. دلایلی که باعث شده است از چمن مصنوعی برای حیوانات استفاده شود مشکلاتی که چمن طبیعی در کنار حیوانات خانگی به همراه دارد. به عنوان مثال، پاک کردن آلودگی ها از روی چمن مصنوعی بسیار سخت و دشوار است.

چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی۳٫ بالکن ها و باغ های پشت بام

یکی از راهکارهای ایده آل برای طراحی باغ های پشت بام با چمن مصنوعی، استفاده از چمن مصنوعی مخصوص بالکن است. چمن مصنوعی با اضافه کردن سرسبزی، فضای بی روح بالکن یا پشت بام را به فضای دلنشین و آرامش بخش تبدیل می کند که بسیار خوشایند به نظر می رسد. همچنین نصب این نوع چمن نسبت به چمن واقعی روی پشت بام بسیار آسان تر است و خیلی سریع آماده می شود.

چمن مصنوعی بالکن ها و باغ های پشت بام

۴٫ رویدادها و نمایشگاه ها؛ یک راهکار عالی برای تزیین

در رویدادها و نمایشگاه ها از چمن مصنوعی برای تزیین غرفه ها و جلب توجه مراجعین استفاده می شود. ظاهر طبیعی و گرم چمن مصنوعی باعث می شود بازدیدکنندگان توجه خاصی به غرفه نشان دهند.

۵٫ مدارس و مهد کودک ها

این روزها بسیاری از مدارس و مهدکودک ها به چمن مصنوعی چند منظوره روی آوردند. اما دلیل آن چیست؟ چمن مصنوعی با ساختاری مقاوم ارائه می شود که در برابر رفت و آمد و فشار بسیار مقاوم است و خیلی زود زیبایی ظاهری خود را از دست نمی‌دهد. در واقع، این روزها چمن مصنوعی مدارس به عنوان یک ایده خاص و متفاوت شناخته می شود و مورد استقبال خیلی ها قرار گرفته است.

۶٫ سطوح ورزشی

چمن مصنوعی چند منظوره ابتدا برای استفاده در زمین های ورزشی ایجاد شد. قبل از آن چمن طبیعی بر اثر استفاده مکرر و ضربات زیاد، مدام به تعمیر و نگهداری نیاز پیدا می‌کرد. اما حالا چمن مصنوعی در شرایط کاملا ایده آل برای زمین های ورزشی نصب می شود و ورزشکاران بدون خطر آسیب دیدگی به بهترین شکل می توانند بازی کنند.

به همین دلیل، شما به راحتی می توانید با مراجعه به بازار، اقدام به خرید چمن مصنوعی ورزشی متناسب با زمینه ورزشی کنید. مانند چمن مصنوعی فوتبال، چمن مصنوعی مخصوص گلف و … .

 

چمن مصنوعی ورزشی

 

۷٫ هتل ها و رستوران ها

این روزها تقاضا برای اجرای چمن مصنوعی در هتل ها در حال افزایش است. از این محصول برای ورودی حیاط و ایجاد محوطه سازی استفاده می کنند که با ظاهری زیبا و استحکام عالی روی مهمانان هتل تاثیر بسیار خوبی دارد.

۸٫ دفاتر؛ احیای فضای خسته کننده

بیایید واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم، بسیاری از دفاتر دارای محیط خسته کننده و بی روح است که بعد از گذشت چند ساعت احساس خستگی به کارکنان دفتر غلبه می کند. برای مبارزه با این مشکل بسیاری از مشاغل به  نصب چمن مصنوعی در محل کار روی آوردند. این محصول باعث احیای محیط خسته کننده دفاتر می شود و کمک می‌کند کارکنان در فضای باز و عالی فعالیت انجام دهند و از محیط کار لذت ببرند.

جنس چمن مصنوعی چند منظوره

چمن مصنوعی چند منظوره از الیاف مصنوعی ساخته شده است. جنس مواد اولیه روی کیفیت چمن بسیار تاثیر گذار است. معمولاً الیاف های بکار رفته، پلی اتیلن و پلی پروپیلن است. این دو الیاف ضرب دیدگی و کوفتگی روی چمن را بسیار کاهش می دهد و دارای عمر مفید حداقل ۱۰ سال می باشد. در واقع، هر چقدر الیاف و جنس چمن بهتر و باکیفیت تر باشد، قیمت چمن مصنوعی بیشتر خواهد بود.

 

جنس چمن مصنوعی چند منظوره

 

نتیجه گیری

حال با بررسی چند نمونه از محبوب ترین استفاده های چمن مصنوعی متوجه شدیم چرا چمن مصنوعی چند منظوره است. البته استفاده از این محصول تنها به موارد گفته شده محدود نمی‌شود. امروزه با پیشرفت فناوری در ساخت، این ایده برای اکثر محیط ها و اماکن قابل استفاده است.

اگر شما هم دوست دارید از این محصول کاربردی بهره مند شوید، پیشنهاد می کنیم، برای مشاهده انواع چمن مصنوعی به قسمت محصولات ترمه چمن سر بزنید. گروه تولیدی یاراپویش (ترمه چمن) یکی از بهترین تولیدکننده های باسابقه و حرفه ای در زمینه فروش چمن مصنوعی است که با استفاده از بهترین متریال در این زمینه فعالیت می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید