شما در حال مشاهده هستید چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی ورزشی از همه لحاظ برای زمین ورزشی حرف اول را می‌زند. با انتخاب این گزینه هم در مصرف آب و هم در اقدامات چمن‌زنی صرفه‌جویی می‌شود و برای بازی‌های ورزشی فواید بسیاری دارد. مثلا همیشه سالم و سبز است، هیچ قسمت برهنه‌ای به خاطر مسائل کم آبی یا ضربه در آن مشاهده نمی‌شود و یا علف هرز ناخوشایندی در آن نمی‌بینید. البته انواع چمن مصنوعی تنها برای محیط‌های ورزشی نیست؛ مطمئنا در پارک ها، مهد کودک ها، مدارس و حتی بالکن منازل با چمن مصنوعی آشنا شدید.

به طور کلی، چمن مصنوعی ورزشی از الیاف مصنوعی ساخته می‌شود که به تقلید از چمن طبیعی برای ورزش‌های مختلفی مانند گلف، فوتبال و … کاربرد دارد. از این مدل چمن برای مناطقی که چمن طبیعی رشد کمی دارد یا نگهداری آن دشوار است، بسیار استفاده می‌شود.

قیمت چمن مصنوعی ورزشی

تاریخچه چمن مصنوعی ورزشی

از ابتدای شکل گیری ورزش ها به صورت حرفه ای و برگزاری تورنمنت ها یکی از دغدغه های مدیران و مسئولان رشته های ورزشی فوتبال آمریکایی، راگبی، تنیس و… نگهداری و ترمیم چمن طبیعی بعد از هر بازی بوده است. در رشته فوتبال آمریکایی به علت ماهیت آن که بسیار خشن و پر برخورد است چمن ورزشگاه آسیب فراوانی می دید و مورد نارضایتی بازیکنان قرار می گرفت. از این رو اولین کشوری که سعی در تولید چمن مصنوعی کرد آمریکا بود.

چمن مصنوعی ورزشی برای اولین بار در سال ۱۹۶۶، در تگزاس اجرا شد. استادیوم سرپوشیده فوق پیشرفته تگزاس در سال ۱۹۶۵، تلاش خود را برای نگهداری چمن طبیعی کرده بود. اما طرز عجیبی با شکست مواجه شد؛ طوری که زمین ورزشی با چمن های مرده به رنگ سبز در آمده بود. سقف های نیمه شفاف گنبدی ورزشگاه آسترودوم که برای جلوگیری از تابش نور خورشید بر سر بازیکنان تعبیه شده بود، از تابش نور کافی برای حمایت چمن جلوگیری می کرد. این مشکل با اجرای چمن مصنوعی ورزشی به طور کلی برطرف شد و این استادیوم دیگر دغدغه ای بابت چمن نداشت.

پژوهشگران آمریکایی از پلی اتیلن به عنوان الیاف اولیه برای تولید چمن استفاده کردند. این ماده در پتروشیمی به مقدار فراوان تولید می شود و از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است و از همه مهم‌تر بسیار شبیه به چمن طبیعی است. با گذشت زمان چمن های مصنوعی وارد اروپا و سایر کشورها شد و امروزه همه ورزش های مرتبط با چمن طبق استاندارد های فدراسیون های مربوط به هر رشته ورزشی از چمن مصنوعی استفاده می کنند.

تاریخچه چمن مصنوعی ورزشی

مزایای استفاده از چمن مصنوعی ورزشی

دلایل بسیاری باعث جایگزین شدن چمن مصنوعی ورزشی به جای چمن طبیعی شده است. در موارد زیر با مزایای استفاده از این محصول برای زمین‌های ورزشی آشنا می‌شوید:

۱٫هزینه نگهداری کمتر
نگهداری چمن طبیعی باید هر روز چمن را آبیاری کرد. چمن های بلند شده را کوتاه کرد و علف های هرز اطراف چمن را هرس کرد و در مدت زمان های مشخص چمن را کود پاشی کرد. در مجموع هزینه و وقت زیادی صرف نگهداری از چمن طبیعی می شود و در انتها آن بازدهی مد نظر بازیکنان را ندارد و باعث نارضایتی آنها از وضعیت چمن می شود. اما تنها کاری که باید برای چمن مصنوعی انجام دهید این است که هفته ای یکبار بعد از هر بازی با یک برس مخصوص چمن را تمیز کنید.

۲٫مقاوم در برابر ضربه بازیکنان

چمن طبیعی خیلی زود در مقابل گرما، نور خورشید، باد، باران و برف، ضربات بازیکنان آسیب می بیند و ترمیم آن بسیار زمان بر و وقت گیر است. اما چمن مصنوعی ورزشی در هر زمانی قابل استفاده است و دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر ضربات و تغییرات آب و هوایی دارد.
ظاهر، فرم و شکل زیبایی دارند: چمن های طبیعی با وجود رسیدگی فراوان به دلیل مقاومت کم در مقابل عوامل طبیعی همیشه ظاهر زیبایی ندارند اما چمن های مصنوعی در همه فصول سبز و باطراوت و زیبا هستند حتی چمن هایی هم تولید شده اند که مطابق با رنگ چمن های فصول پاییز و زمستان هستند.

۳٫بازی جوانمردانه:

چمن مصنوعی ورزشی امکان بازی جوانمردانه را برای بازیکنان فراهم می کند و هیچ نقطه ای از زمین با دیگر قسمت ها تفاوت ندارد و هیچ بافت متفاوت و یا ناهمواری خاصی باعث جلوگیری از عملکرد صحیح بازیکنان نمی شود.

۴٫ اجرای راحت و تولید انبوه:

به علت تولید آسان و انبوه آن، اجرای چمن مصنوعی برای زمین های ورزشی بسیار راحت است.

۵٫ امنیت بالای زمین ورزشی:

چمن مصنوعی مورد استفاده در زمین های ورزشی به نحوی زیرسازی و اجرا می شود که در صورت خیس شدن، لایه های زیرین آن بلافاصله عمل آبگیری را انجام می دهند. برای جلوگیری از صدمه خوردن ورزشکار به هنگام زمین خوردن از لایه های محافظتی مقاوم و انعطاف پذیر مناسبی بر روی بتن استفاده می شود.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی ورزشی

انواع چمن های مصنوعی ورزشی

چمن های مصنوعی براساس ورزش های مختلف مانند فوتبال، تنیس و… در انواع مختلف طراحی و ساخته می شوند.چمن مصنوعی مورد استفاده برای هر ورزش دارای ویژگی های خاص است تا براساس قوانین بازی اجرا شود. در جدول زیر با ویژگی های دو نوع چمن مصنوعی برای بازی های پرطرفدار ورزشی آشنا می شوید:

انواع چمن مصنوعی ورزشی استحکام تراکم ارتفاع استاندارد الیاف نوع الیاف
فوتبال مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه، ساییدگی و کوبش بین ۱۴۰ تا ۱۶۰ بین ۴۰ تا ۶۰ میل انعطاف پذیر و برگشت پذیر
تنیس مقاومت ایده آل حدود ۲۰۰ بین ۱۰ تا ۲۰ میلیمتر نرم و انعطاف پذیر

قیمت چمن مصنوعی ورزشی و عوامل موثر بر آن

کسانی که تصمیم به خرید چمن مصنوعی ورزشی دارند، در ابتدا به دنبال آگاهی قیمت هر متر مربع چمن مصنوعی ورزشی هستند. در مورد قیمت چمن مصنوعی ورزشی باید بگوییم که قیمت نهایی و تمام شده آن تابع برخی از عوامل و فاکتورها است؛ مانند مواد اولیه مصنوعی، پارامترهای چمن مصنوعی، شکل چمن مصنوعی، اندازه محوطه موردنظر و تپه‌ها و یا سطوح شیب‌دار که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

۱٫اولین عامل، مواد اولیه

به طور کلی انواع چمن های مصنوعی ورزشی از سه قسمت الیاف، پشت و خود چمن تشکیل می شوند که لایه پشت چمن به صورت سه لایه می باشد .در ساخت و تولید هر یک از این لایه ها از مواد اولیه مختلفی استفاده می شود که تمام مواد تعیین کننده کیفیت چمن و عامل اصلی تعیین قیمت چمن مصنوعی به حساب می آید.

۲٫پارامترهای ساخت

قیمت چمن مصنوعی ورزشی به صورت مستقیم تحت تاثیر پارامترهای آن نیز است، این پارامترها شامل تعداد گرده ها، تراکم و ارتفاع است. تراکم بیشتر در چمن مصنوعی بدین معنی است که گره های آن بیشتر است و ارتفاع بالاتری نیز خواهد داشت و در این صورت شاهد قیمت بیشتر چمن مصنوعی ورزشی در مقایسه با چمن ها کم تراکم خواهیم بود.

۳٫شکل و طراحی خاص

از دیگر عوامل موثر در تعیین قیمت چمن مصنوعی ورزشی ، شکل آن است. بطور کلی در دو شکل منو فیلامنت و فیبریلیت برای چمن ورزشی داریم که مدل منوفیلامنت نیز به دسته ها و شکل های مختلف تقسیم می شود. مانند شکل های امگا، اسپاین، سوپر منو و دیاموند.

۴٫متراژ زمین ورزشی

هر چقدر چمن مصنوعی ورزشی استفاده شده در یک محیط بیشتر باشد در نتیجه قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. برای مثال قیمت چمن ورزشی که برای یک محیط ورزشی به طول ۱۰۰ و عرضه۶۰ به مراتب بیشتر از قیمت چمن برای محیط ورزشی به طول ۸۰ و عرض ۴۰ خواهد بود. چراکه هزینه چمن مصنوعی بر اساس متر مربع محاسبه می شود.

۵٫حضور تپه‌ها و یا سطوح شیب‌دار

در صورتی که چمن مصنوعی نوع تزیینی برای زمین هایی استفاده شود که سطح صافی ندارند و هم چنین دارای شیب هستند به دلیل سختی هایی که حین کار و در تراز کردن ایجاد می شود موجب بالا رفتن قیمت چمن مصنوعی خواهد شد.

خرید اینترنتی چمن مصنوعی ورزشی

این روزها خرید اینترنتی بیشتر از قبل رواج پیدا کرده است و در حال حاضر اکثر افراد دارای مشغله کاری فراوان ترجیح می دهند محصولات مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی خرید کنند. خرید چمن مصنوعی ورزشی نیز مانند دیگر محصولات اینترنتی قابل سفارش به صورت آنلاین است.  اما ممکن است همانند خرید حضوری اطمینان کامل نداشته باشد و سوالات بسیاری به ذهنتان خطور کند. مانند آیا چمن مصنوعی سفارش داده شده کیفیت لازم را دارد؟ هزینه پرداختی با کیفیت در یک سطح است یا خیر؟ و  دیگر سوالات این چنینی. بنابراین اگر تصمیم به خرید اینترنتی چمن مصنوعی ورزشی دارید، حتما قبل ثبت سفارش اعتبار مجموعه آنلاین را بسنجید و به سراغ بررسی رضایت مشتری های مجموعه بروید.

خرید چمن مصنوعی فوتبال

برای خرید چمن مصنوعی فوتبال باید به ویژگی های خاص و مهمی توجه کنید. فوتبال یک ورزش پرهیاهو و پرماجراست که بازکنان آن فعالیت بدنی بسیاری در زمین ورزشی فوتبال دارند. بنابراین خرید چمن مصنوعی برای زمین فوتبال نیازمند دقت زیادی است. در صورت تهیه یک چمن مصنوعی نامناسب، احتمال این که بازکنان با آسیب‌های جدی روبرو شوند بسیار زیاد است. البته این موضوع نه تنها برای فوتبال، بلکه برای خرید چمن مصنوعی ورزشی برای انواع ورزش‌ها صدق می کند و هر ورزشی به یک نوع چمن مصنوعی با ویژگی های خاص نیاز دارد.

قیمت چمن مصنوعی فوتبال

قیمت چمن مصنوعی فوتبال چقدر است؟ امروزه هنگام ورود به بازار با انواع قیمت چمن مصنوعی برای فوتبال روبرو می شویم که انتخاب را برای هر فردی سخت می کند. اما به طور کلی، قیمت چمن مصنوعی برای فوتبال برخلاف دیگر چمن‌ها متفاوت تر است. این نوع چمن باید براساس استاندارد فدراسیون جهانی فوتبال ساخته شود و از تمام لحاظ مانند ایمنی، طول عمر و کیفیت حرف اول را بزند. همچنین بخاطر بزرگ تر بودن زمین فوتبال نسبت به دیگر زمین های ورزشی، قیمت چمن مصنوعی فوتبالی با دیگر چمن های مصنوعی ورزشی اصلا قابل مقایسه نیست.

خوشبختانه تولید کننده ترمه چمن در ساخت چمن مصنوعی فوتبال هم توانسته نتیجه خوبی را مشاهده کند. شما می توانید بودن نگرانی بابت هزینه چمن مصنوعی فوتبال، این محصول را از تولید کننده ترمه چمن سفارش دهید و از مزایای و ویژگی های آن بهره مند شوید.

قیمت هر متر مربع چمن مصنوعی فوتبال

همانطور که متوجه شدید، قیمت چمن مصنوعی فوتبال براساس عوامل مختلفی مشخص می‌شود. همچنین متراژ چمن‌های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین نمی توان به طور دقیق قیمت هر متر مربع چمن مصنوعی فوتبال را اعلام کرد. ابتدا باید نمونه مورد نظر خود را از میان مدل های مختلف تهیه کنید. سپس به این فکر کنید، قیمت هر متر مربع چمن مصنوعی ورزشی چقدر هزینه بر است. اما به طور کلی، چمنی که گروه تولیدی ترمه چمن ارائه داده کاملا منصافه است. شما می توانید با اطمینان از قیمت هر متر چمن مصنوعی فوتبال اقدام به خرید کنید و نگرانی بابت کیفیت آن نداشته باشید.

بهترین چمن مصنوعی برای فوتبال

فوتبال یک بازی طولانی مدت است که به محض شروع، تعداد بازیکنان زیاد آن شروع به دویدن می کنند و دائما به این طرف و آن طرف زمین می رود. به همین دلیل، چمن مصنوعی فوتبال در برابر فشار زیادی قرار دارد. بهترین چمن مصنوعی برای فوتبال، محصولی است که دارای عمر طولانی باشد تا هر چند وقت یک بار لازم نباشد برای مساحتی به این بزرگی چمن مصنوعی تمدید شود. همچنین استحکام و مقاوت چمن مصنوعی برای فوتبال از اهمیت زیادی برخوردار است تا در برابر ضربات بازیکنان خیلی زود خراب نشود. یکی دیگر از ویژگی های بهترین چمن مصنوعی برای فوتبال تراکم بالا آن است تا استحکام و مقاومت چمن بالا رود.

مراحل زیرسازی چمن فوتبال

دو مدل زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال:

اجرای مراحل زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال تاثیر بسیاری در استحکام، مقاومت و ماندگاری چمن دارد. دو مدل زیر جز رایج‌ترین اقدامات زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال است:

– زیرسازی اول؛ ساخت راه خروج آب از زمین: در این روش زمین با استفاده از مصالح سخت و محکمی مانند آسفالت، بتن مگر و قطعات پیش ساخته پوشانده می شود. نحوه اتصال این مصالح باید به نحوی باشد که آب حاصل از باران و برف و… بر روی سطح زمین چمن حرکت کند و در انتها از زمین خارج شود.

۲- زیرسازی دوم؛ کانال کشی: در این روش سطح زمین را با ابزار مناسب صاف و مسطح می کنند و در لایه های مختلفی شن ریزی می کنند. قطر و ابعاد شن در هر لایه با لایه بعدی متفاوت است و در هر لایه قطر و ابعاد شن افزایش پیدا می کند. زمانی که زمین خیس می شود آب از لایه های شن و ریگ عبور می کند و به لایه سخت زیرین برخورد می کند که دارای شیب مناسبی است و کانال هایی در آن تعبیه شده است که حجم زیادی از آب را جمع آوری می کند و به سمت چاه ها و سفره های زیر زمینی منتقل می کند

روش نصب چمن مصنوعی زمین فوتبال

روش نصب چمن مصنوعی زمین فوتبال طی چندین مرحله کاملا تخصصی انجام می‌شود و اصلا نمی توان گفت نصب چمن مصنوعی فوتبال کار بسیار راحتی است. اولین نکته برای نصب این است که چمن مصنوعی ورزشی در قطعات کوچک تقسیم می شود تا نصب آن راحت تر صورت گیرد. این قطعات در زمین بازی کنار هم چینده می شوند و در آخر کل زمین را در برمی گیرد.

یکی از مراحل مهم در روش نصب چمن مصنوعی فوتبال استفاده از راهکارهای مختلف برای جلوگیری از رشد گیاهان در زیر چمن است تا به ساختار چمن مصنوعی هیچ آسیبی وارد نشود. همچنین هم تراز بودن زمین برای چسباندن چمن بسیار اهمیت دارد.

مراحل نصب چمن مصنوعی فوتبال

روش نصب چمن مصنوعی زمین فوتبال به اندازه خرید چمن منصوعی فوتبال اهمیت دارد. بهترین روش نصب چمن مصنوعی زمین فوتبال روشی است که نکات کلیدی طی مراحل آن کاملا رعایت شوید. در ادامه به طور مختصر به مراحل نصب چمن مصنوعی می پردازیم:

مرحله اول: در مرحله اول نصب چمن مصنوعی فوتبال یک لایه نرم و نمدی شکل روی لایه سخت قرار می دهند که نقش آن محافظت و جلوگیری از ضربه خوردن لایه ابتدایی است.

مرحله دوم: رول های چمن که متناسب با ابعاد زمین می باشند، روی زمین در کنار هم پهن می شوند و قسمت های اضافی آن را با کاتر برش داده می شود.

مرحله سوم: در این مرحله نوبت به اتصال رول های چمن به یکدیگر است. یک لایه نوار اتصال در زیر دو سمت چمن قرار داده می شود و با استفاده از چسب هر دو لایه چمن را بر روی نوار اتصال قرار می دهند.

مرحله چهارم: در مرحله بعد با توجه به نوع کاربرد و ابعاد چمن مقداری شن سیلیس بر روی چمن قرار می دهیم. سپس مقداری گرانول لاستیک یا وود گرانول بر روی آن ریخته می شود و در انتها زمین چمن فوتبال خط کشی می گردد.

(( البته به این نکته باید توجه شود که خط کشی های کناری زمین ( خط اوت ) و همچنین وسط زمین در بافت چمن و از جنس خود چمن می باشد

سوالات رایج چمن مصنوعی ورزشی

هزینه چمن مصنوعی ورزشی فوتبال چقدر است؟ هزینه چمن مصنوعی ورزشی براساس عوامل مختلفی مشخص می شود که با انتخاب نوع چمن بهتر می توانید از قیمت هر متر چمن مصنوعی فوتبال مطلع شوید.
قیمت چمن مصنوعی ورزشی به ازای هر مربع مکعب چقدر است؟ برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی ورزشی می توانید با مشاورین ترمه چمن تماس بگیرید و بهترین مشاوره جهت انتخاب و خرید چمن مصنوعی فوتبال را از کارشناسان فروش ما بگیرید.
چمن مصنوعی برای فوتبال را از کجا تهیه کنیم؟ خرید چمن مصنوعی برای فوتبال را می توانید با بالاترین کیفیت ومناسبترین قیمت روز چمنمصنوعی فوتبال از تولیدکننده معتبر ترمه چمن تهیه کنید.
نحوه خرید چمن مصنوعی فوتبال از ترمه چمن چگونه است؟ شما می توانید چمن مصنوعی ورزشی را از تولید کننده ترمه چمن به صورت اینترنتی خریداری کنید و نگرانی بابت مراحل خرید نداشته باشید. مشاورین این مجموعه کاملا شما را راهنمایی می کنند.

مشخصات چمن مصنوعی Omega

چمن مصنوعی امگا

مشخصات چمن مصنوعی Spine

spine50-140

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

دیدگاهتان را بنویسید