تاریخچه چمن مصنوعی سوپر مونو فیلامنت

پس از تولید الیاف چمن مصنوعی اسپاین، مهندسان R&D گروه تولیدی صنعتی یاراپویش ایرانیان تصمیم گرفتند تا ضمن حفظ ظاهر زیبای الیاف اسپاین، با تمرکز بر لطافت بیشتر، الیاف جدیدی را طراحی و تولید کنند. این الیاف سوپرمونو نامگذاری شد، رفتاری مشابه با اسپاین، اما به مراتب لطیف­تر.

ویژگی های تخصصی و عمومی چمن مصنوعی سوپر مونو فیلامنت

چمن مصنوعی سوپر مونو فیلامنت، به لطافت برگ گل: عدم وجود هسته مرکزی در این الیاف، باعث لطافت فوق ­العاده آن شده است. با وجود این لطافت، الیاف از استحکام و دوام قابل قبولی نیز برخوردار هستند. توصیه شرکت یاراپویش ایرانیان برای استفاده از این الیاف، در زمین­هایی است که ترافیک متوسط دارند و بیشترین مصرفه کننده کودکان و نوجوانان هستند.

  • ارتفاع پایل mm 40-60
  • نمره نخ Dtex 12000
  • عرض mm 4/1
  • ضخامت micron 250-350 
  • ۶ رشته
  • رنگ­بندی: سبز تیره و سبز زیتونی
  • پس از ۵۰۰۰ ساعت تابش نور UV : حداکثر ۲۵% (تغییرات استحکام)
  • پس از ۵۰۰۰ ساعت تابش نور UV : حداکثر Grayscale 4-5         (تغییرات رنگ)
چمن مصنوعی سوپر مونو فیلامنت

برتری های چمن مصنوعی سوپر مونو فیلامنت نسبت به دیگر محصولات

خاص­ ترین ویژگی الیاف چمن مصنوعی سوپر مونو، لطافت این الیاف در برابر دیگر الیاف تولیدی این شرکت می­باشد. علاوه بر آن قیمت مقرون به صرفه ­تر این محصول نسبت به دیگر محصولات سبب شده تا این محصول با استقبال بیشتری مواجهه شود.

برتری محصولات ترمه چمن نسبت به دیگر رقبا

مهندسان بخش تحقیق و توسعه شرکت ترمه چمن، همواره می­کوشند تا کیفیت محصولات را روز به روز ارتقا بخشند و محصولات تولیدی را همگام با تکنولوژی ­های روز دنیا، همپای رقبای خارجی و با کیفیتی مثال زدنی عرضه کنند. شرکت ترمه­چمن یکی از برتری­ های محسوس نسبت به دیگر رقبا را داشتن تیم R&D جوان و پویای خود می­داند.

توجه و تمرکز روی کیفیت الیاف و همچنین محصول نهایی تولیدی، سبب شده تا همواره تیم کنترل کیفیت با حضور مستمر در خط تولید از کیفیت بالا و یکسان محصولات اطمینان حاصل کنند که چنین حساسیت و توجهی در این امر بین تمامی رقبای داخلی بی­ همتاست.

استاندارد ها و نتایج آزمون های مختلف

الیاف سوپرمونو تمامی تست­ها و الزامات فدراسیون جهانی فوتبال برای چمن­های مصنوعی را با موفقیت سپری کرده است.

از جمله این الزامات می­توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱- FIFA QUALITY PROGRAMME FOR FOOTBALL TURF – Test requirements – ۲۰۱۵ edition 2022

۲- BS EN 13864

این الیاف پس از سپری کردن ۵۰۰۰ ساعت تحت تابش نور UV ، تغییر رنگ نامحسوس ۵-۴ grayscale و تغییرات استحکام حداکثر ۲۵ درصدی را دارا بود که نشان از کیفیت بالای محصول و استفاده از پلیمر­ و رنگ­دانه­ های مرغوب دارد.