چمن مصنوعی هاکی

چمن مصنوعی هاکی ( استاندارد + خرید با قیمت مناسب)

چمن مصنوعی هاکی مختص بازی هاکی که یک ورزش سنتی است، می باشد. هاکی قدمتی در حدود ۱۶۰ سال دارد. در واقع این بازی بر روی چمن انجام می‌شود و از محبوبیت فراوانی برخوردار می باشد. در ابتدا روی چمن طبیعی این بازی انجام می شد ولی تقریباً از دهه ۱۹۷۰ منحصراً بر روی چمن مصنوعی بازی می کنند.

تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با چمن مصنوعی هاکی بیشتر آشنا شوید.

مشخصات یک چمن مصنوعی هاکی خوب

چمن مصنوعی هاکی خوب دارای مشخصاتی است، که در ذیل به معرفی برخی از آنها می پردازیم.

 • چمن مصنوعی زمین هاکی بایستی از نرمی فوق العاده ای بهره مند شده باشد.
 • بالا بودن دوام و مقاومت چمن مصنوعی برای هاکی از مشخصه های مهم این نوع چمن است.
 • پایداری در رنگ چمن مصنوعی دارای اولویت خاصی است.
 • طراحی و ساخت ویژه ای جهت الیاف چمن مصنوعی هاکی بایستی صورت گیرد.
 • چمن مصنوعی زمین هاکی بایستی از ماندگاری بالایی برخوردار باشد.
 • قدرت بازیابی و ریکاوری چمن مصنوعی پس از فشار و ضربه های وارده باید فوق العاده بالا باشد.
 • چمن مصنوعی مرغوب بایستی فاقد نیروی الکتریسته ساکن باشد، تا از تراکم نیروی الکترو استاتیکی بر روی چمن مصنوعی ممانعت به عمل آید.
 • ضد اشتعال و انفجار باشد.
 • دارای طول عمر و پایداری بالا باشد.

در نهایت زمین هاکی مرغوب زمینی است که بر روی چمن مصنوعی پایه دار و بهینه ای استوار شده است تا جهت بازی را سرعت بخشیده و کنترل توپ را به طور دقیق در دست گیرد. فقط یک چمن مصنوعی کاملا هماهنگ و باکیفیت بالا، ساختار سطحی متراکم الیاف چمن را تضمین می کند. بنابراین در یک چمن مصنوعی هاکی خوب طول عمر مفید زمین چمن مصنوعی نیز افزایش می یابد.

زمین چمن مصنوعی هاکی

معرفی انواع چمن مصنوعی زمین هاکی

 • چمن مصنوعی ‌پر شده از شن
 • چمن مصنوعی پر نشده با شن

چمن مصنوعی پر از شن، مدلی رایج و کاربردی است. در واقع این مدل کاربرد بسیاری در زمین های چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره همچون مدارس یا باشگاه های ورزشی دارد. با وجود این در زمین هایی که منحصراً برای بازی هاکی در نظر گرفته شده اند، از سیستم های چمن مصنوعی پر نشده استفاده می کنند.

البته قبل از هر بار استفاده باید با آبپاش این چمن آبیاری گردد. زمین هاکی روی چمن مصنوعی مرطوب، سطح مناسبی را برای مسابقات هاکی روی چمن حرفه ای فراهم می کند، زیرا می توان رفتار چرخش توپ را بهتر ارزیابی کرد. در نهایت بازیکنان می توانند بدون خطر سر خوردن به بازی خود بر روی چمن مصنوعی هاکی ادامه دهند.

در مقایسه با چمن مصنوعی فوتبال، تیغه های چمن مصنوعی زمین هاکی کمی کوتاه تر هستند. در واقع چمن هاکی تیغه هایی به طول ۱۱ تا ۱۴ میلی متر دارند. تیغه ها در چمن مصنوعی بر پایه مدل پر از شن دارای ارتفاعی معادل ۳۰ میلی متر می باشند.

محصولات ترمه چمن:

که در واقع هر یک از این چمن ها دارای خصوصیات و مشخصه هایی مختص به خود هستند. اما برای استادیوم ها و زمین تمرین های حرفه ای معمولا از چمن مصنوعی امگا و دیاموند استفاده میشود.

بازیکنان تیم های مقابل هم در یک قاب

فاکتور های مهم در هنگام خرید چمن مصنوعی هاکی

در هنگام خرید چمن مصنوعی هاکی بایستی مواردی را مورد توجه قرار داد. این موارد در تعیین قیمت یک چمن مصنوعی حرف نخست را می زنند. در واقع در هنگام خرید بایستی به مشخصات مهمی که در این زمین چمن وجود دارد، دقت شود.

یکی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار جهت خرید چمن مصنوعی هاکی اندازه زمین چمن مصنوعی زمین هاکی است، که تاثیر مستقیمی را بر روی قیمت آن دارد. همچنین پارامترهای کلیدی همچون دوام، طول عمر مفید، کیفیت و استانداردهای به کار برده شده نیز در قیمت چمن مصنوعی نقش تعیین کننده ای را ایفا می نمایند.

در نهایت جهت تهیه و خرید چمن مصنوعی هاکی بایستی آپشن های متعددی را لحاظ نمود. بنابراین اگر باشگاه ها و برنامه ریزان قصد خرید یک چمن مصنوعی برای هاکی را دارند بایستی از قبل برنامه ریزی دقیقی را متناسب با این موضوع اعمال نمایند.

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت چمن مصنوعی هاکی

امروزه عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت چمن مصنوعی هاکی بی شمار هستند. در واقع یکی از این عوامل مواد و بافت تشکیل دهنده چمن مصنوعی است. بنابراین هرچه الیاف و بافت چمن مصنوعی هماهنگی بیشتری با استاندارد های بین المللی و آئین های صادره از سوی فدراسیون ها داشته باشد، بالطبع با رشد صعودی قیمت ها نیز همراه می گردد.

قیمت چمن مصنوعی هاکی با کیفیتی که رنگ در آن ثابت باشد، طبیعتا بالاتر خواهد بود. چمنی که در طول مسابقات پر تنش بین المللی دچار آسیب نشود، انتخاب مناسبی محسوب می گردد.

بنابراین کیفیت تاثیر مستقیمی بر روی قیمت یک زمین چمن مصنوعی هاکی دارد. در یک چمن مناسب تماس توپ به زمین، انعکاس آن و همین طور یکنواختی زمین از اولویت بالایی برخوردار می باشد.

ارتفاع زمین نیز از عوامل تاثیر گذار دیگر بر روی قیمت می باشد. ورزش هایی مثل هاکی، تنیس، کریکت، بیس بال، گلف و … نیاز به زمین چمن با سایز کوتاه دارند.

از این رو تمام عوامل اشاره شده در متغیر بودن قیمت یک زمین چمن نقش بسزایی را ایفا می نمایند.

چمن مصنوعی برای هاکی

سخن پایانی

با توجه به دلایل عنوان شده جهت خرید چمن مصنوعی هاکی باشگاه‌ها و برنامه‌ریزان باید به سراغ تیم ها و کارشناسان حرفه ای و باتجربه ای بروند که سال ها در این زمینه مشغول به فعالیت می باشند. در اینجا توصیه ما به شما مشتریان خوش سلیقه و خوش ذوق جهت خرید و تهیه چمن مصنوعی زمین هاکی، مجموعه ترمه چمن با سال ها سابقه درخشان می باشد.

مجموعه ترمه چمن با خدمات پس از فروش و ارائه سرویس ها و خدمات متنوع و نوین، شما را از ابتدا تا انتهای مسیر خرید با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه یاری می کند. ترمه چمن با کادری مجرب در تمامی زمینه های رعایت نکات و اصول مرتبط در زمینه خرید، فروش و قیمت زمین چمن مصنوعی هاکی به شما راهنمایی ها و مشاوره های لازم را ارائه می نماید. در نهایت شما با کمک این تیم کاربلد به بهتر از آنچه در ذهن متصور نموده اید دست خواهید یافت.

پاسخ به سوالات متداول

 1. در خرید چمن مصنوعی هاکی باید چه مواردی را در نظر گرفت؟

حین خرید چمن مصنوعی زمین هاکی بایستی به تمامی مشخصات از جمله مقاومت آن در برابر سوزش آفتاب یا سرمای برف توجه نمود. همچنین بایستی به میزان انحراف توپ بر روی زمین نیز در هنگام خرید توجه ویژه ای شود و این زاویه به حداقل مقدار خود رسیده باشد. یکی از موارد مهم دیگر در زمان خرید کاهش درصد سر خوردن بر روی زمین چمن مصنوعی می باشد.

 1. اندازه استاندارد زمین چمن مصنوعی برای هاکی چه میزان می باشد؟

اندازه گیری های استاندارد زمین هاکی ۹۱٫۴ در ۵۵٫۰ متر با مساحت ۵،۰۲۷ متر مربع می باشد و در غیر این صورت فدراسیون آن را تایید نخواهد کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید