چمن مصنوعی برای اسکی رو چمن

چمن مصنوعی برای زمین اسکی روی چمن

یکی از چمن های ماندگار و بادوامی که جایگزین چمن های طبیعی شده و در مکان های مختلف مشاهده می شود؛ چمن مصنوعی است. امروزه از این چمن برای اهداف ورزشی نیز بهره می برند. به طوری که شاهد گسترش انواع چمن مصنوعی در زمین های ورزشی مثل ورزش اسکی روی چمن می باشیم. چمن مصنوعی اسکی نه تنها جلوه بصری زیباتری را به زمین اعطا خواهد کرد؛ بلکه آن را تبدیل به یک محوطه مناسب جهت انجام ورزشی اسکی می سازد. ورزش اسکی روی این چمن به شکلی بهتر و سریع تر صورت گرفته و لذت ناشی از انجام آن، دو چندان خواهد شد. در ضمن این چمن علاوه بر برخورداری از ظاهر خاص و سرسبز، ضریب ایمنی بالایی داشته و سطح بهینه ای را ایجاد خواهد کرد.

چمن مصنوعی اسکی و مزیت های آن

یکی از دلایلی که باعث شده تا چمن مصنوعی برای زمین اسکی انتخاب شده و به جای چمن طبیعی مورد استفاده قرار گیرد؛ مزایای آن می باشد. مزیت هایی که با شنیدن آنها قطعا نگاه بهتری به این چمن پیدا خواهید کرد:

کاهش جراحات

چمن مصنوعی برای اسکی بازان فواید زیادی را در پی خواهد داشت. یکی از فواید بارز آن کاهش جراحات و زخم های ناشی از انجام این ورزش است. ممکن است بازیکنان حین انجام اسکی، تعادل خود را از دست داده و روی زمین سقوط کنند؛ اینجاست که چمن مصنوعی به دادشان رسیده و با بافت نرم و لطیف خود، مانع از ایجاد جراحات عمیق و جدی خواهد شد.

مقاوم نسبت به تردد زیاد

چمن طبیعی نسبت به تردد زیاد حساس بوده و خاب پیدا می کند. چه بسا که طراوت و شادابی اش را نیز از دست خواهد داد. اما چمن مصنوعی اسکی با مقاومت بالایی که نسبت به تردد دارد؛ دچار این حالت نشده و همچنان باطراوت و سرسبز باقی خواهد ماند.

بهبود حرکات ورزشی

بازیکنان اسکی با استفاده از این چمن، قادر به انجام حرکات بهتر بوده و تمرکز بیشتری پیدا خواهند کرد. لذا احتمال برد آنها در مسابقات نیز افزایش خواهد یافت.

قابل شستشو

از دیگر مزیت های برجسته چمن مصنوعی اسکی این است که امکان شستشو دارد. لذا هر زمان نیاز به شستشو و نظافت آن باشد؛ این کار به راحتی صورت می گیرد. با این کار، بهداشت عمومی رعایت شده و سلامت بازیکنان به خطر نخواهد افتاد. مقاله چمن مصنوعی ضد آب و قابل شستشو بطور کامل به این موضوع پرداخته است، پیشنهاد میکنیم از آن دیدن فرمایید.

نصب چمن مصنوعی اسکی

بهترین چمن مصنوعی زمین اسکی کدام است؟

چمن مصنوعی دارای تنوع بی شماری است. این تنوع باعث شده تا فرآیند انتخاب چمن تبدیل به یک اقدام تقریبا دشوار گردد. چرا که این حجم از تنوع، کمی ما را دچار وسواس خواهد کرد. اما می خواهیم بدانیم از میان انواع چمن مصنوعی ورزشی، کدام یک بهتر است؟ به عبارت دیگر بهترین چمن مصنوعی اسکی کدام است؟ در پاسخ به این سوالات می توان گفت بهترین چمن مصنوعی زمین اسکی دارای تراکم زیادی بوده و از ارتفاع کم برخوردار می باشد.

الیاف به کار رفته در این چمن، یکدست به نظر رسیده و همین ویژگی سبب شده تا بر سطح مقاومت چمن افزوده شود. همچنین این محصول از قابلیت جذب آلودگی کم برخوردار بوده و آشغال جذب نمی کند. این ویژگی تبدیل به یک پوئن مثبت برای این محصول شده است. چمن مصنوعی فوق دارای ظاهری شبیه به موکت بوده و خیلی راحت شسته می شود. پس دغدغه ای بابت تمیز کردن آن نخواهید داشت.

مقایسه چمن مصنوعی برای زمین اسکی با چمن طبیعی

چمن مصنوعی

  • بی نیاز از هرس، کود دهی و امور مشابه آن
  • دارای عمر و ماندگاری طولانی
  • دارای تنوع
  • قابلیت نظافت آسان
  • امکان استفاده در هر کجا

چمن طبیعی

  • نیاز مداوم به رسیدگی و هرس
  • دارای عمر کوتاه
  • قابلیت نظافت دشوار
  • امکان استفاده محدود

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید