برای چمن مصنوعی چه کفشی مناسب است؟

برای چمن مصنوعی چه کفشی مناسب است؟بیسبال،فوتبال

فرقی نمی کند در حال گل زدن باشید یا در حال دویدن، یک کفش با کیفیت شرایط مناسب تری برای یک ورزشکار ایجاد می کند. از آنجایی که امروزه بیشتر ورزشگاه ها از چمن مصنوعی پوشانده شده است، داشتن کتانی یا کفش ورزشی مناسب بسیار اهمیت دارد. امروزه تولیدکنندگان بسیاری در ارائه مدل های جدید کفش ورزشی مناسب چمن مصنوعی فعالیت دارند. اما کدام یک گزینه مناسب تر است، بسیار سخت به نظر می‌رسد.

در ادامه با نکاتی که باید هنگام انتخاب کفش مناسب چمن مصنوعی در نظر بگیرید، آشنا می شوید.

کفش مناسب زمین چمن مصنوعی فوتبال

چمن مصنوعی فوتبال با ویژگی های کاملا ایمنی شده نسبت به چمن طبیعی طراحی شده است؛ مانند ضربه گیر بودن، نرم تر نسبت به زمین های دیگر و … . اما این ویژگی ها برای ارائه یک بازی باکیفت و ایمن شده کفایت نمی کند. داشتن کفش با کیفیت به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی هم بسیار مهم است. در طول بازی فوتبال بازیکنان در حال چرخش های تند، پرش و تکاپو هستند، داشتن یک کفش فوتبالی با عرض و ارتفاع مناسب کمک می کند احتمال آسیب دیدگی کاهش پیدا کند.

بهترین چمن مصنوعی برای فوتبال

کفش مناسب زمین چمن مصنوعی بیسبال

کفش مناسب زمین بیسبال

 

یکی از مزایای چمن مصنوعی که بسیار اهمیت دارد، مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی است. زیرسازی چمن مصنوعی به گونه‌ای است که سیستم زهکشی قابل اطمینان اجرا می شود و هنگام بارش شدید، آب باران هرگز هرگز روی سطح تجمع نمی کند. بنابراین احتمال لغزش بازیکنان هنگام دویدن بسیار کم می شود. اما باز هم داشتن کفش های ایده آل امکان بازی ایمن و راحت را فراهم می کند و بازیکنان با خیالی آسوده به ادامه بازی می پردازند.

یکی دیگر از زمین های بازی که اجرای چمن مصنوعی در آن بسیار پرطرفدار است، بازی بیسباب است. این بازی هم همانند فوتبال نیاز به کفش مناسب دارد تا بازیکنان روی چمن تعادل بیشتر داشته باشند و کمتر دچار آسیب دیدگی شوند. یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب کفش مناسب ورزشی، کفش های برند آدیداس است که در عین راحتی و سبکی دارای یک زیره لاستیکی مقاوم اند و در برابر فشار و ضربه استحکام بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند. همچنین به افزایش سرعت بازیکنان بسیار کمک می کند. شما می توانید در میان برندهای مختلف کفش مخصوص این ورزش را تهیه کنید.

اولویت انتخاب بهترین کفش با شماست!

در آخر باید بگوییم که انتخاب بهترین کفش کاملا به سلیقه شخصی و فیزیولوژیکی ورزشکار بستگی دارد. بنابراین باید قبل از انتخاب کفش شرایط خود را بسنجید و مطابق با نوع بازی که با علاقه مند هستید، به مناسب ترین کفش را انتخاب کنید .کفشی که به اندازه کافی شما را قدرتمندتر کند و در حین بازی باعث سرعت بخشیدن به عمکلردتان شود و در عین حال، بتوانید حالت بدنی خود را حفظ کنید.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب کفش مناسب برای چمن مصنوعی

عوامل تاثیرگذار در انتخاب کفش مناسب

فاکتورهای مختلف روی انتخاب کفش مناسب چمن مصنوعی تأثیرگذار است که یکی از این عوامل، جنس به کار رفته در ساخت کفش است. همچنین طراحی و ساخت کفش باید طبق تکنولوژی روز دنیا انجام شده باشد تا بتواند دوام و مقاومت خوبی از خود نشان دهد. با داشتن این شرابط می توان گفت، کفش مورد نظر برای چمن مصنوعی و بازی فوتبال مناسب است.

محافظت و نگهداری از زمین چمن مصنوعی ورزشی

البته احساس راحتی هنگام استفاده از کفش را فراموش نکنید.

چرا کفش چمن مصنوعی؟

کفشی که متناسب برای چمن مصنوعی طراحی شده باشد، نسبت به دیگر کفش ها ویژگی های متفاوتی دارند. در موارد زیر با مزایایی کفش چمن مصنوعی آشنا می شوید:
مزایایی کفش چمن مصنوعی:

  • ایجاد کشش بیشتر نسبت به دیگر کفش ها روی سطوح بازی
  • گزینه مناسب برای استفاده در محیط های داخل فضای باز
  • طراحی شده توسط متخصصین
  • بهترین گزینه برای آموزش، تمرین و ورزش
  • امکان ارائه بهترین سطح بازی

نتیجه گیری

نتیجه گیری

هنگام خرید کفش مناسب سوالات زیادی در ذهن ایجاد می شود، مثلا چه نوع کفشی برای ورزش مناسب است؟ مخصوصا این روزها که انواع کفش در بازار موجود است و مطابق با هر سلیقه ای انتخاب ایده آلی وجود دارد. اما علاوه بر مدل و طرح کفش، کیفیت و مقاوم بودن آن در اولویت بالاتری قرار دارد. کفش مخصوص چمن مصنوعی تنها کفشی است باید متناسب با شرایط راه رفتن و دویدن روی چمن طراحی شده است.

سوالات رایج

 

آیا کفش چمن مصنوعی ضروری است؟

استفاده از کفش های مناسب چمن مصنوعی برای تسلط بیشتر و ارائه بازی مفیدتر ساخته شدند. زیرا هنگام بازی روی چمن مصنوعی از لغزش و سقوط جلوگیری می کند و باعث تسلط بیشتر بازیکن می شود.

چمن مصنوعی از چه ساخته شده است؟

از انواع الیاف چمن مصنوعی طراحی شده است که ظاهر آن بسیار شبیه چمن طبیعی است.

آیا کتانی برای چمن مصنوعی مناسب است؟

از هر کتانی نمی توان برای ورزش های بسکتبال، فوتبال و … استفاده کرد. پس برای هر ورزشی کفش مناسب انتخاب کنید.

 

 

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

دیدگاهتان را بنویسید