نمایی از ورزشکاران حین برگزاری بازی

چمن مصنوعی کریکت (استاندارد و با کیفیت)

چمن مصنوعی کریکت، همانطور که از نام آن پیداست، نقش چمن طبیعی را بازی می‌کند. البته با این تفاوت که از مزیت های بالاتری نسبت به چمن طبیعی برخوردار است.کریکت بازی جذابی است که امروزه در بیش از ۱۰۰ کشور جهان بازی می شود. ولی انتخاب چمن مصنوعی اگر با دقت کافی همراه نباشد، می‌تواند از جذابیت این بازی پر از هیجان کم کند.

جنس و مرغوبیت چمن مصنوعی برای زمین کریکت می‌تواند از لغزش و سر خوردن بازیکنان در زمان بازی جلوگیری کند. همینطور چمن مصنوعی زمین کریکت، اگر با فوم محافظ همراه باشد از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.از این رو بسیار حائز اهمیت است که در انتخاب‌ وسواس و دقت بالایی صورت گیرد.

ترمه چمن ارائه کننده انواع چمن مصنوعی، از جمله چمن مصنوعی برای زمین کریکت است. ترمه چمن با سالها تجربه و دقت و مهارت در تلاش بوده است تا بهترین و با کیفیت ترین چمن مصنوعی ورزشی را ارائه دهد. و نام خود را در میان افرادی که به دنبال کیفیت بالای این محصول هستند آوازه سازد.

توپ کریکت بر روی چمن مصنوعی

نکات مهم در خرید چمن مصنوعی زمین کریکت

در خرید چمن مصنوعی کریکت لازم است که نکاتی را مدنظر قرار داد.

۱) ایمنی بالا و دارا بودن فوم محافظ

از جمله این نکات مهم، دارا بودن فوم محافظ برای زمین چمن است. زیرا عدم استفاده از فوم محافظ، می‌تواند سبب آسیب ها و ضربه های جدی به بازیکنان این بازی مهیج شود.

لازم به ذکر است که، در حین بازی کریکت امکان سر خوردن و لغزش بازیکنان بسیار بالاست. از این رو  عدم مقاومت و مرغوبیت و همینطور عدم استفاده از فوم محافظ می‌تواند گاها به بازیکنان آسیب های جسمی جبران ناپذیری وارد نماید.

اما چنانچه چمن مصنوعی کریکت دارای فوم محافظ باشد این آسیب ها را می‌توان تا حد بالایی کنترل نمود.

۲) مرغوبیت جنس و طراحی الیاف

جنس چمن مصنوعی کریکت در کیفیت این بازی مهیج بی تاثیر نیست.

اجرای درست و دقیق تاکتیکهای بازی کریکت، در صورتیکه زمین چمن دارای کیفیت مناسبی نباشد بسیار دشوار می شود.

لذت بازی در این است که بازیکنان بتوانند به راحتی تاکتیک ها را در زمین اجرا کنند. درحالیکه اگر چمن مصنوعی زمین کریکت مناسب نباشد، امکان انجام این اعمال حتی برای بازیکنان حرفه ای هم دشوار می‌شود.

۳) مقاومت و ماندگاری بالا

مقاومت سطح و استحکام و دوام در برابر فرسایش، نکته ای است که نباید از نظر دور داشت.

زمین چمن مخصوص کریکت، باید آنقدر دارای مقاومت و دوام باشد که سطح آن در طول زمان (هفته ها و ماه ها) مقاومت خود را حفظ نماید.

۴) عدم اشتعال زایی

چمن مصنوعی، بایستی به صورتی باشد که چنانچه در معرض آتش هم  قرار گیرد، از شعله ور شدن چمن جلوگیری نماید.

۵) امکان بازیابی بالا

امکان بازیابی بالا در چمن به کیفیت مواد اولیه آنها برمیگردد. از این رو، بایستی به نحوی باشد که به بهترین شکل امکان بازیابی الیاف مصنوعی را پس از فشرده شدن ضمانت نماید.

۶)عدم وجود الکتریسیته ساکن

عدم وجود الکتریسیته ساکن در چمن مصنوعی نیز موضوع مهمی است که بایستی بدان دقت کافی داشت.

۷) دوام و ثابت بودن رنگ

چنانچه در چمن مصنوعی برای زمین کریکت، از پایدار کننده های UV استفاده شده باشد در پایداری و ثبات رنگ موثر است.  با رعایت این موضوع در طول زمان چمن مصنوعی تغییر رنگ و جلوه نخواهد داد.

مزایا استفاده از چمن مصنوعی کریکت

از جمله مزیت های استفاده از چمن مصنوعی کریکت صرفه جویی در هزینه هاست. با استفاده از چمن مصنوعی بجای چمن طبیعی، دیگر نیاز به صرف زمان بالا برای کاشت نیست.
از این رو با انتخاب چمن مصنوعی برای کریکت، می توان هزینه های نگهداری و مراقبت های دائمی از چمن های طبیعی، همچون (نظافت، کوتاه کردن و…) را از دوش خود برداشت.
از دیگر مزیتهای استفاده از چمن مصنوعی، عدم نیاز به استفاده از کودهای شیمیایی و همینطور آبیاری است.
عدم استفاده از کودهای شیمیایی این مزیت را دارد که دیگر شاهد تکثیر حشرات و موجودات موذی و ریز در لابه لای چمن ها نخواهید بود.
از دیگر مزیت های مهم، باید به مقاومت و دوام چمن اشاره کرد. مقاومت در برابر باد و باران و طوفان و نور خورشید بسیار حائز اهمیت است.
همچنین بدیهی است که با استفاده از چمن مصنوعی، در تمام فصول سال شاهد سبز بودن زمین کریکت خواهید بود.

چمن مصنوعی کریکت

آشنایی با جنس این محصول

جنس چمن مصنوعی برای کریکت، از الیاف مصنوعی است که دقیقا به شکل تارهای چمن طبیعی می باشد. با این تفاوت که مقاومت و ماندگاری بیشتری از چمن های طبیعی را داراست. نوع مناسب چمن زمین کریکت بایستی سایز کوتاهی داشته باشد. از طرفی دیگر، جنس آن باید در برابر نور خورشید و برف و باران و سرما مقاوم باشد. همچنین جنس آن باید به نحوی باشد که از لیز خوردن و انحراف توپ نیز جلوگیری کند.

با توجه به توضیحات فوق انتخاب چمن مناسب حائز اهمیت است. ترمه چمن ارائه دهنده انواع چمن های مصنوعی، با توجه کامل به این نکات و دارا بودن دانش و تجربه کافی در این زمینه، بهترین نوع چمن مصنوعی زمین کریکت را به شما ارائه می دهد.

قیمت چمن مصنوعی کریکت

آنچه امروزه در خرید هر نوع محصولی حائز اهمیت است کیفیت آن می باشد. اما گاها کیفیت بالای هر محصولی سبب بالا رفتن قیمت محصول مورد نظر هم می شود. چنانچه قیمت نسبت به کیفیت در مرتبه پایین تری قرار گیرد، مسلم است که رغبت خریدار هم دوچندان می شود اما هرگز نباید کیفیت را فدای قیمت کرد.

قیمت چمن مصنوعی برای کریکت چنانچه کیفیت عالی داشته باشد معمولا مقداری بالاست اما ترمه چمن سالها تجربه و دانش و مهارت خود را به کار گرفته است تا بهترین نوع چمن مصنوعی کریکت را با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت ارائه دهد. از این رو توانسته است اعتماد و اطمینان را برای برند خود به ارمغان بیاورد.

پاسخ به سوالات متداول:

  • آیا می توان از هر نوع چمنی به عنوان چمن مصنوعی زمین کریکت استفاده نمود؟

پاسخ منفی است.  به این دلیل که چمن های مصنوعی بسته به نوع استفاده و مصرف آنها به تزیینی و ورزشی و… تقسیم می شوند. هرکدام از چمن های مصنوعی با توجه به نوع استفاده آنها دارای ویژگی های خاص خود می باشند. از این رو برای مقاومت و ماندگاری بیشتر در زمین کریکت، بایستی حتما از چمن مصنوعی کریکت مناسب استفاده شود.

  • عمر چمن مصنوعی کریکت چقدر است؟

پاسخ به این سوال که عمر چمن مصنوعی برای زمین کریکت چقدر است نسبی است زیرا با توجه به استفاده و روش نگهداری و مراقبت، عمر مفید چمن مصنوعی زمین کریکت متفاوت است اما معمولا عمر مفید آنها را میتوان تا ۱۰ سال هم تخمین زد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید